Спеціальні потреби

Україна може цього року не потрапити в СОТ


Україна може не стати членом Світової торговельної організації до кінця року. Уряд досі не виконав декількох вимог СОТ, серед яких ухвалення пакету законів. Тим часом новий склад Кабінету міністрів вирішив переглянути раніше ухвалені норми.

Кабінет міністрів відкликав з парламенту два законопроекти з пакету необхідних для вступу України до Світової організації торгівлі. Спікер Ради Володимир Литвин каже, що уряд висловив бажання їх доопрацювати. Він також повідомив про домовленість із прем`єром про перегляд раніше ухвалених законів із «сотівського» блоку. Урядовці хочуть проаналізувати, як вони позначилися на українських виробниках. Литвин критично оцінив кроки попереднього складу Кабміну на шляху вступу до СОТ.

З боку СОТ також лунають критичні зауваження щодо результатів роботи українського уряду. Через невиконання низки зобов`язань України розгляд заявки було перенесено. Парламент країни досі ухвалив не всі необхідні закони. Також не підписано низку двосторонніх протоколів про доступ на ринки із Євросоюзом та США, не визначено обсяги субсидій сільського господарства. Аналітики кажуть про примарні шанси набуття Україною членства в СОТ у грудні, про що заявляв президент Ющенко. Наприкінці минулого тижня колишній міністр економіки Сергій Терьохін також скептично висловився про можливітсть вступу України до СОТ цього року.

Однією з причин відкладення українського питання є відставка Кабінету міністрів. Втім завершення формування нового уряду вже вчергове перенесли. Юрій Єхануров обіцяв назвати всіх міністрів до понеділка. Але визнав, що консультації щодо заповнення декількох вакансій ще досі тривають. Призначення керівників чекають міністерства охорони здоров`я, культури, та юстиції. Прізвище останнього пан Єхануров пообіцяв назвати до кінця нинішнього тижня.

XS
SM
MD
LG