Спеціальні потреби

Тимошенко звинувачують у тиску на суд


Перший заступник голови Вищого господарського суду Микола Хандурін звинувачує екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко у тиску на суд. Про це він повідомив журналістам під час прес-конференції. Хандурін додав, що Тимошенкo намагалась використати суди проти своїх політичних опонентів.

Перше, що повідомив Микола Хандурін пресі – це те, що його звільнено з роботи. Рада суддів побачила суттєві недоліки у його діяльності, а голова Вищого господарського суду Дмитро Притика, після оголошення вердикту, підписав наказ про звільнення. З цим рішенням Миколі Хандуріну довелось ознайомитись у лікарні, де він перебував останніми днями. У розмові з журналістами Хандурін наголошує, що за усім цим стоїть політичне замовлення, оскільки голова Вищого господарського суду Дмитро Притика та голова Верховного суду Василь Маляренко незабаром планують йти на вибори за списками блоку Юлії Тимошенко:

«Ви знаєте, що Маляренку і Притиці наступного року кожному виповнюється по 65 років і вони йдуть зі своїх посад. Один з голови Верховного суду, інший з голови Вищого господарського суду. Притика мені вже казав, що він збирається йти у списки депутатів. Ви знаєте, бо ця інформація вже з’являлась в Інтернеті. Тимошенко пропонувала, що візьме їх у списки. Тобто вони діють у кон’юнктурних інтересах. І коли Притику буде включено до списку партії, він згідно з законом має призупинити свої повноваження і виконувати обов`язки за законом про судочинство», -- каже Хандурін.

Микола Хандурін стверджує, що не належить до жодної політичної партії, і завжди на перше місце ставив закон, а не політичні інтереси. Саме це, вважає вiн, не сподобалось Юлії Тимошенко, яка, як твердить вiн, намагалась через суд поквитатись зі своїми політичними опонентами.

Приводом для скандалу стала справа Нікопольського заводу феросплавів. За твердженням екс-прем`єр-міністра, саме Хандурін викрав і сфабрикував цю справу, натомість сам перший заступник голови Вищого господарського суду стверджує, що це безглуздя. Він навпаки намагався зробити, щоб історія з феросплавним заводом закінчилась так само, як із Криворіжсталлю, однак це, очевидно, не входило у плани Тимошенко. Хандурін додає, що як тільки вона обійняла посаду прем`єр-міністра, то зробила все можливе, щоб використовувати суд у власних інтересах:

«Після того, як вона стала прем`єром, то приїхала через два-три дня, щоб особисто зустрітись з Притикою. Вона не зустрічалась з колективом. І протягом чотирьох місяців з ЄЕСУ списали кілька мільярдів боргів. Грубий тиск на НФЗ свідчать про те, що вона хоче залякати суддів і використати судовй ресурс. Вона знає, як це використовувати».

Між тим самого Хандуріна деякі ЗМІ звинувачують у лобіюваннi інтересів колишнього голови Ради нацбезпеки та оборони Петра Порошенка, який також цікавився долею Нікопольського феросплавного. Проте Хандурін ці припущення відкидає і обіцяє звернутись до президента з проханням захистити його права.

XS
SM
MD
LG