Спеціальні потреби

Вступ України до СОТ у грудні під сумнівом


Сьогодні українські медіа рясніють інформацією про перспективи вступу України до Світової організації торгівлі. Президент Ющенко свого часу назвав це завдання пріоритетним, однак після провалу голосування за необхідні законпроекти влітку, нині лунають заяви про те, що цього року вступу до СОТ не буде.

«5 канал» зранку повідомив українцям не дуже втішну новину - генеральний директор СОТ Паскаль Ламі заявив, що Україна не має шансів вступити до Світової організації торгівлі у грудні цього року. "Існує довга черга країн, які прагнуть вступити до СОТ. Але Росія та Україна не зможуть завершити всі переговори з приводу вступу до СОТ до кінця цього року. Їм доведеться ще трохи почекати", - заявив Ламі.

Водночас, схоже, що Україна не втрачає надії на швидке просування у цьому питанні. Президент Ющенко, під час зустрічі з членами Королівського інституту міжнародних справ у Лондоні сьогодні заявив, що цього тижня Верховна Рада ухвалить зміни до законодавства, необхідні для вступу України до СОТ. Він висловив споідвання, що це станеться у четвер-п`ятницю і принаймні у першому читанні.

В України після помаранчевої революції був шанс стати членом СОТ раніше Росії, однак через політичні суперечки в парламенті уряду Тимошенко влітку не вдалося провести весь необхідний пакет законопроектів.

Тепер за словами експертів, навіть якщо закони будуть схвалені, Україна має завершити перемовини з усіма країнами-членами СОТ та пройти всі технічні моменти, що за один місяць практично неможливо зробити. Тому на грудневому саміті СОТ вступити до об`єднання має шанси лише одна країна – Саудівська Аравія.

На думку віце-президента Центру досліджень корпоративних цінностей Ростислава Іщенка, тепер Україна має синхронізувати свій вступ до СОТ із Росією, яка, за його словами, має значно більший політичний вплив.

У цьому є й свої переваги – вважає експерт. Зокрема, за цей час спільно з Росією Україна зможе домовитися про вступ на значно кращих умовах, аніж дотепер. Зокрема, це стосуватиметься певних протекціоністських заходів для українських сільськогосподарських виробників.

Нагадаємо, що півтора тижні тому на форумі „Україна-ЄС” президент Ющенко заявив про те, що Україна стане членом організації наприкінці цього року.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG