Спеціальні потреби

В Українi далi низька довiра до полiтикiв


Більше половини громадян України вважають, що події в країні розвиваються у неправильному напрямку. Такі дані оприлюднила соціологічна служба Центру Разумкова. Експерти відзначають, що за останні півроку рівень довіри до влади та полiтикiв в Україні загалом значно знизився i громадянам складно визначитися iз своїми симпатiями.

Дані соціологів останнім часом практично не відрізняються -- якби вибори до Верховної Ради відбувалися найближчими днями, то до парламенту потрапили б Партія регіонів, «Народний Союз-Наша Україна», партія «Батьківщина», Компартія, Соцпартія та Народна партія. Таким чином, за словами директора політико-правових програм центру Разумкова Юрія Якименка, у наступному парламенті буде три великих і три малих партнери.

Поки що найбільше голосів набирає Партія регіонів Віктора Януковича, за яку готові проголосувати 17% опитаних. На другому місцi - Народний Союз „Наша Україна” на третьому партія „Батьківщина”. Юрій Якименко відзначає, що оскільки досі йде переговорний процес щодо формування виборчих блоків, громадянам складно визначитись зі своїми симпатіями. Очевидно тому близько чверті вагаються із відповіддю на запитання, за кого вони віддадуть свій голос. В той же час директор політико-правових програм центру Разумкова каже, що формування блоків не всім політичним силам піде на користь:

«Ми бачимо відмінності певні між рейтингами політичних партій, які можуть вважатись блокоутворюючими і рейтингом блоків, які б були на них утворені. Скажімо від блоку виграла б “Наша Україна”, тому що рейтинг блоку вищий власне за рейтинг політичної партії, тоді як Віктор Янукович, Блок Тимошенко та народний блок Литвина вони набирають менше відсотків голосів виборців порівняно з тим, яка є підтримка у цих політичних партій».

Що стосується рейтингів політиків, то тут експерти відзначають якісні зміни. Якщо раніше рівень довіри до Ющенка та Тимошенко був надзвичайно високим, то сьогодні, хоч вони і посідають перші місця у списках довіри, але з ним вже можуть змагатись і інші відомі політики. Загалом за останні півроку рівень довіри до Ющенка і Тимошенко знизився майже у 2,5 рази. Проте на думку представників Центру Разумкова, ці особи вже подолали кризу довіри і сьогоднішні рейтинги є точкою відліку до наступного зростання.

Експерти також відзначають, що серед населення зростає незадоволення економічним становищем, рівнем добробуту та діями влади. Однак, оптимістичним штрихом на фоні тотального незадоволення представники Центру Разумкова називають покращення рівня демократії, свободи слова та пенсійного забезпечення.

XS
SM
MD
LG