Спеціальні потреби

В Одесі вiдкрили iнформаційний центр НАТО


Під час перебування в Одесі делегації послів країн-членів НАТО у приміщенні Національного університету імені Мечнікова відкрили регіональний Iнформаційний центр безпеки. Фінансувати його діяльність будуть з бюджету Північноатлантичної ради.

Як повідомляють, це буде центр, мета якого - поширення на Півдні України різноманітної інформації про наукові, гуманітарні та суспільно-політичні програми Північноатлантичного альянсу, про співпрацю НАТО з Україною. Тут зібрана велика кількість і україномовної літератури про НАТО, яку, як очікується, будуть читати студенти та викладачі вищих навчальних закладів, історики. Бібліотека буде постійно оновлюватися і кожен відвідувач Iнформаційного центру безпеки матиме можливість ознайомитися з діяльністю НАТО за допомогою мережі Інтернет.

Говорить політолог, працівник Центру міжнародних досліджень Одеського національного університету Денис Кузьмін:

«На мою точку зору, в Одесі і області ще недостатньо обізнані про мету і завдання діяльності НАТО. У широких колах громадськості ще існують міфи і стереотипи з часів холодної війни. Наприклад, проводиться багато соціологічних досліджень і чимало одеситів вважають, що блок НАТО ініціатор війни у Іраку і членство у ньому може пошкодити взаєминам України з Росією. Це є, м`яко кажучи, не цілком об`єктивна і обгрунтована позиція. Наш центр матиме на меті роз`яснювальну роль. Соціологічні дослідження, наприклад, центру Розумкова, доводять, що 30 відсотків громадян України проти вступу нашої країни до НАТО, ще 30 відсотків проти і ще приблизно 40 відсотків вагаються. Необхідно пояснити їм – що таке Північноатлантичний альянс».

Політолог Денис Кузьмін вважає, що вже найближчим часом у щойно відкритому центрі будуть стояти черги студентів, які є слухачами курсів з проблем міжнародних відносин, безпеки і європейської інтеграції. Він повідомив, що минулого року фахівці центру міжнародних досліджень Одеського національного університету провели соціологічне опитування серед одеситів на тему їхнього ставлення до Європейського Союзу та НАТО. Тоді 60 відсотків опитаних одеситів висловилися на користь інтеграції до ЄС і приблизно 52 відсотки проти вступу України до НАТО.

Повiдомляють, що подібні регіональні інформаційні центри безпеки існуватимуть відтепер не лише у Києві та Одесі, але і у таких українських містах як Донецьк і Харків.

В рамках п`ятирічної програми НАТО, спрямованої на підтримку українських військовослужбовців, які збираються у запас, в Одесі відкрили і курси німецької мови.

XS
SM
MD
LG