Спеціальні потреби

Актуально

Перша леді України вiдвiдала Чикаго

Чикаго, штат Іллінойс – місто, в якому вирує багатогранне українське життя -- кільканадцять українських церковних парафій, десятки українських організацій – громадських, культурних, молодіжних. Саме у такому середовищі виростала майбутня перша леді України Катерина Чумаченко-Ющенко. Цими днями вона побувала у своєму рідному містi.

«Для відзначення ваших надзвичайних досягнень і вашій відданості справі служби громаді, я маю честь вручити вам цю нагороду у галузі громадської служби. Катерина Ющенко».

З такими словами президент Чиказького університету Дон Рендел вручив нагороду першій леді України, яка у 1986 році закінчила аспірантуру в цьому, одному з престижних вузів світу, і одержала ступінь магістра з управління бізнесом.

Відтак з дипломом фахового спеціаліста Катерина Чумаченко переїхала до Вашингтона, де працювала в Державному департаменті в офісі з питань прав людини і гуманітарних справ, і в Білому домі, де допомагала адміністрації президента Рейґана втримувати зв’язок з етнічними громадами країни. Після проголошення Україною незалежності вона поїхала на землю своїх батьків, щоб зробити свій внесок у розвиток молодої держави. Там вона, серед іншого, навчала західний спосіб ведення банківської і бухгалтерської справ, та інші основи ринкової економіки.

Тепер у ролі першої леді вона подорожує по Україні, пропагуючи ідею філантропії, і очолює Фонд Україна-3000, який здійснює культурні та гуманітарні проекти, зокрема в галузі охорони здоров’я дітей.

У своєму виступі Катерина Ющенко заявила, що насправді нагорода, яку вручили їй, належить всьому українському народові:

«Коли я навчалася в Чиказькому університеті, більшість людей не знали, що Україна існує. Я розповідала моїм колегам-студентам про Україну. Я пам’ятаю, що в той час, коли я була в Чиказькому університеті стався Чорнобиль і ніхто не міг зрозуміти, чому моя душа болить за настільки далеку країну. Одначе, нині, гадаю, всі знають про Україну, тому що минулої осені сам народ повстав і заявив, що хоче демократії, хоче свободи, хоче нового способу життя. Вони не просили стати частиною Європи, вони довели, що заслуговують бути в Європі».

Далі Катерина Ющенко закликала випускників Чиказького університету, які багато досягнули в різних галузях, сприяти зближенню України і Сполучених Штатів, і ділитися своїми знаннями і досвідом для добра інших країн, включно з Україною.

Катерина Ющенко також відвідала українську православну парафію Святого Андрія у передмісті Чикаго. Поклала вінок до пам’ятника жертвам Голодомору тридцять другого-тридцять третього років, і була присутня на панахиді з цього приводу, яку відправили спільно священики українських православної і католицької церков.

Того ж вечора в парафіяльному осередку відбувся концерт з нагоди фестивалю Київської літургійної музики для відзначення 120-го ювілею з дня народження видатного диригента і корифея українського хорового мистецтва Івана Трухлого.

У своєму слові Катерина Ющенко віддала належне громаді, в якій виростала. Вона сказала, що громада своїми дiями довела, що «Україна існує не тільки в Україні, але й поза її межами».

Виступ Катерини Ющенко відбувся в тому самому залі,
де майже 20 років ранiше вона виступила з доповіддю на тему українського голодомору:

«Те , що зараз з’явився цей пам’ятник, це мене дуже зворушило. Я дійсно рада, що тут поза межами України ніколи не забувають жертв Голодомору. І як дитина батьків, які пережили Голодомор, думаю про це, працюю над цим, так як і всі ви».

Вона також відзначила велику заслугу української громади, завдяки якій в усіх державних школах штату Іллінойс вивчатимуть про український Голодомор.

Вечір завершився співом «Молитви за Україну» у виконанні Фестивального хору, до якого приєдналась і перша леді.

Всі новини дня

Німеччина визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Відео

Німеччина визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00

Німецький Бундестаг визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Саміт НАТО в Бухаресті: нова допомога, перспективи членства України. Відео

Саміт НАТО в Бухаресті: нова допомога, перспективи членства України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:06 0:00

Союзники мають мобілізувати якомога більше військової, фінансової та гуманітарної підтримки для України, заявив за результатами другого дня саміту НАТО в Бухаресті генсек Альянсу Єнс Столтенберг, наголосивши, що...

Допомога Україні сьогодні, це – допомога самим собі завтра, кажуть експерти США - Just Security

Про збільшення виробництва HIMARS, які виявилися надзвичайно ефективними в Україні, вдалося домовитися з виробниками, кажуть дослідники.

Допомогти Україні в протистоянні з Росією сьогодні означає для США допомогти самим собі завтра у протистоянні з Китаєм, вважають аналітики вашингтонських дослідницьких установ, які закликають адміністрацію Джо Байдена активніше допомагати Україні перемогти у війні проти Росії.

Війна в Україні відкрила «слабкі місця» США та союзників Америки у підготовці до протистояння «великих держав», вважають колишній посол США в Україні, а нині старший директор Євразійського центру Атлантичної ради Джон Гербст та Дженніфер Кафарелла, керівниця апарату Інституту вивчення війни.

«Надзвичайний російський наступ послужив необхідним тривожним сигналом для Сполучених Штатів і Заходу, щоб підготуватися до потворних потреб цієї нової ери суперництва великих держав. – пишуть дослідники у публікації для спеціалізованого видання Just Security.

Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Атлантичної ради
Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Атлантичної ради

Гербст і Кафарелла вважають, що російська віна проти України показує, що Сполучені Штати протягом багатьох років забагато зосереджувалися на «незвичних війнах» на Близькому Сході та в Південній Азії, а тому зробили надто мало, щоб підготуватися до викликів Росії Путіна, чи дій керівництва Китаю.

Нині, як вважають дослідники, «героїчний опір України вторгненню Росії дав Заходу безцінну можливість виправити ці помилки». Коли українські війська призупинили просування російських військ, Сполучені Штати та Європа, на думку Гербста та Кафарелли, почали активно діяти: НАТО та ЄС допомогли Україні зупинити агресію Кремля, покарали Москву санкціями, збільшили витрати на оборону та посилили оборону біля російських кордонів, а також посилили НАТО запланованим вступом Фінляндії та Швеції.

Уперше за багато десятиліть члени НАТО зрозуміли, що на обговорення нової стратегії немає багатьох років, тож діяти треба швидко, зауважують дослідники. І так, як колись у ХХ-му столітті війна в Іспанії стала передвісницею наступних воєн, так російська війна проти України, може показати, до чого потрібно готуватися, кажуть Гербст і Кафарелла.

Слабкі місця – мало снарядів, виробництво не готове виробляти більше

Зокрема з’ясувалося, що війна, яку веде Росія, не схожа на сучасні війни, а більше нагадує тактику Першої світової, коли противника намагалися придушити артилерією. І до такої війни США і союзники не готові, бо якщо вірити підрахункам, опублікованим журналістами, російські війська вистрелюють по 40-50 тисяч снарядів з артилерії щодня, а США виробляють лише 15 тисяч на місяць, а українські війська можуть вистрілити в районі 7 тисяч на день, наводять дослідники дані газети New York Times.

Також виробники виявилися неготовими збільшити виробництво без довгострокових контрактів від Пентагона. «Сполучені Штати вже мають багаторічні затримки на замовлення від союзників на американські ракетні системи Patriot через нестачу сировини та промислових потужностей для виробництва», – пояснюють дослідники. Вони, щоправда, додають, що про збільшення виробництва HIMARS, які виявилися надзвичайно ефективними в Україні, вдалося вже домовитися з виробниками.

На думку дослідників, Китай пильно стежить за розвитком подій, і оцінює спроможність США виправити минулі промахи. Тому, вони вважають, що для того, щоб не допускати більше слабких місць, щоб політика стримування не викликала сумнівів, адміністрація Байдена повинна продемонструвати лідерство. А США повинні зробити все, щоб ця війна стала «першою і єдиною в епоху суперництва великих держав». А шлях до цього, на думку Гербста і Кафарелли, полягає у тому, щоб надати Україні засоби для перемоги у цій війні, включно зі засобами протиповітряної оборони.

«Сполучені Штати та їх союзники повинні надіслати Україні більш досконалі системи озброєння, такі як ракети та артилерія з більшою дальністю до 300 кілометрів (185 миль), а також сучасні танки, щоб витіснити російські сили та досягти завершення цього конфлікту чимшвидше», – пишуть дослідники.

Бо перемога України завдала б «рішучого удару по агресивній зовнішній політиці Путіна та надіслала б Пекіну серйозне попередження». А також, вона б зміцнила зв’язки в альянсі демократичних країн, що, на думку Гербста і Кафарелли, є, можливо, найважливішими елементом для запобігання наступного масштабного конфлікту.

Ріст економіки США перевищив очікування

Фото: крамниця в Нью-Йорку, 25 листопада 2022 року (Photo by Yuki IWAMURA / AFP)

Економіка США росла швидше, ніж прогнозувалось раніше. В середу Бюро економічного аналізу США оприлюднило оцінку зростання ВВП на рівні 2,9% в третьому кварталі для аннуалізованих даних, або 0,7% для квартальних даних.

Бюро покращило свої оцінки, порівняно з попередніми даними озвученими минулого місяця - на рівні 2,6%, замість 2,9%

"Друга оцінка в основному відображує покращення в оцінці споживчих витрат та фіксованих інвестицій, яке дещо компенсувало зниження оцінок приватних інвестицій в запаси. Імпорт, який враховується у ВВП зі знаком "мінус", зменшився більше, ніж оцінювалось раніше", - пояснили в установі.

В другому кварталі економіка США показала падіння на рівні 0,6%, згідно з аннуалізованим показником, або 0,1% на основі квартальних даних.

Економічне зростання було зафіксоване, попри високу інфляцію і створює основу для втілення плану Федерального резерву із подальшого підвищення ставок. Федеральний резерв США вже неодноразово підвищував ставки цього року, намагаючись стримати інфляцію.

Президентка Єврокомісії: «Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини». Відео

Президентка Єврокомісії: «Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

«Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини, в тому числі за злочин агресії проти суверенної держави. Росія також повинна заплатити фінансово за вчинене спустошення», - заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Більше

XS
SM
MD
LG