Спеціальні потреби

Регiонали зараз лiдирують, кажуть соцiологи


Якби вибори до Верховної Ради відбулися зараз, найбільше голосів здобула б Партія регіонів Вiктора Януковича. Про це свідчать результати жовтневого опитування, проведеного Українським інститутом соціальних досліджень.

Якби парламентські вибори відбувалися зараз, переможцем став би Янукович. За його Партію регіонів ладні віддати свій голос найбільше -- 20% виборців. Такий результат отримав Український інститут соціальних досліджень, замірявши електоральні настрої у жовтні, через місяць після політичної кризи.

Розколота влада Майдану займає у рейтингах лише друге і третє місця. За Блок Юлії Тимошенко готові голосувати 14, за президентський блок “Наша Україна” – 12% опитаних. Тривідсоткових бар`єр до парламенту подолають також соціалісти Мороза, комуністи Симоненка, блок Литвина і блок Наталії Вітренко.

Коментуючи отримані дані, глава правління Українського інституту соціальних досліджень Ольга Балакірєва називає лідерами виборчих симпатій блоки Януковича і Тимошенко:

«Різниця між блоком Януковича і блоком Тимошенко сьогодні не є такою великою... Якщо врахувати похибку, то насправді вони практично наближаються. Я не погоджуюсь з тими соціологічними компаніями, які кажуть про те, що у Ющенка і Тимошенко близький рейтинг, а Янукович їх випереджає. Я вважаю, що у Януковича і Тимошенко близький рейтинг, а Ющенко від них відстає».

Чим ближче до виборів, тим більше Тимошенко випереджатиме Ющенка, -- прогнозують соціологи. І як аргумент наводять ситуацію в Києві. В столиці, яка завжди служила індикатором змін, блок президента підтримує 9% виборців, тоді як за блок Тимошенко ладні голосувати 27%. Про те, що Київ у переважній більшості за Юлю, підтверджує і бліц-опитування на вулицях міста. “Кому з політиків ви довіряєте найбільше?” – запитули ми у перехожих.

- «Юлії Тимошенко. Чомусь вона ще себе не скривдила в моїх очах і в очах моєї сім`ї».

- «Я скоріше думаю, що Юлія Тимошенко. Чому – не знаю, викликає довіру жінка».

- «Президенту. Він мені подобається, я його люблю, і вся наша сім`я любить».

- «Більше надій я покладаю на Юлю, більше на Юлю. Ющенко, чесно кажучи, за нього проголосували багато в чому дякуючи Юлі. А потім не було вибору».

Жовтневе опитування показує подальше падіння рівня довіри до президента. За даними Українського інституту соціальних досліджень, зараз Ющенку довіряє 44% опитаних – ще місяць тому було 51%, а в травні 60%, у березні 65%.

Опитування також вперше зафіксувало ситуацію, коли частка громадян, котрі не довіряють президентові, перевищила частку тих, хто йому довіряє. І все ж кредит довіри до Ющенка усе ще величезний порівняно з двома колишніми президентами України. “Чи готові ви підтримати на виборах до Верховної Ради політичний блок Леоніда Кравчука і блок Леоніда Кучми?” – поцікавились соціологи у респондентів. І отримали відповідь: блок Кравчука готові підтримати 7%, Кучми – 2% громадян.

XS
SM
MD
LG