Спеціальні потреби

В Українi протест в першу річницю виборiв


Рік тому в Україні відбувся перший тур президентських виборів, які призвели до помаранчевої революції та зміни влади. Нині чимало критики лунає вже на адресу нової влади. В річницю виборів під Секретаріатом президента України з`явилися люди в наручниках. Це однопартійці президента Ющенка, які вимагають виконання обіцянок Майдану.

Після помаранчевої революції вулиця Банкова змінилася вже декілька разів. Спочатку тут демонтували спостережну міліцейську будку та загорожу, оголосивши, що відтепер біля головної президентської будівлі можна буде прогулятися, або навіть проїхатися на авто. До Секретаріату приходило чимало людей, які могли прямо поспiлкуватися зі своїм президентом.

Однак з часом ситуація змінилася. Навколо Секретаріату виріс металевий паркан, і вже ніхто не міг так просто поспілкуватися з Ющенком. Паралельно з цим зменшувалася довіра українців до нової влади.

Сьогодні біля десятка депутатів місцевих рад-соратники Ющенка прикувалися до цього паркану, вимагаючи його знести, оскільки це на їх думку, є символом штучних бар`єрів, що виникли між владою і народом.

Пікет на Банковій стоїть навіть вночі, людям підвозять харчі і теплий одяг. Кияни просто підходять поспілкуватися і підписуються під вимогою знести паркан і цим продемонструвати відкритість. Кажуть, що навіть міліція реагує позитивно.

Представники НСНУ називають акцію “Влада без парканів” піаром і твердять, що паркан потрібен, оскільки будинок з химерами навколо Секретаріату нині – це режимний об`єкт, де відбуватимуться протокольні зустрічі.

Коли на Банковій відкриють бодай ворота триметрового паркану, на це відповіді ніхто не дає. А пікетувальники кажуть, що їм вже втрачати нічого і збираються стояти на триградусному морозі до знесення цього бар`єру від помаранчевої влади.

XS
SM
MD
LG