Спеціальні потреби

Вiзит Єханурова до США – заключний деньвiдео - переглянути

Прем'єр-міністр України Юрій Єхануров другий день свого робочого візиту до США розпочав із сніданку з американськими конгресменами. Одним з найважливіших питань під час обговорення було зняття з України поправки Джексона-Веніка, яку конгресмен Курт Велдон назвав пережитком минулого. Після закінчення сніданку вiн заявив, що американські законодавці готові переходити від розмов про допомогу Україні до конкретних дій, а застаріла поправка має бути знята негайно:

«Я думаю про завтра. Це мало бути зроблено п'ять чи шість років назад. Президент Клінтон закликав до зняття поправки Джексона-Веніка, так само як і президент Буш. Коли я розмовляв з президентом торік, він запитав, чому ми ще цього не зробили, я відповів, бо ми граємось у взаємні звинувачення між людьми, які працюють для вас в Конгресі. Час зупинити цю гру. Я переконаний, що ми можемо проголосувати за це одноголосно з підтримкою і республіканців і демократів».

І хоча голосування щодо цього питання ще не внесено до порядку денного Конгресу, цього разу на його підтримку зібралась коаліція американських законодавців, і виглядає на те, що вони таки готові зробити давно обіцяний крок.

Законодавці також говорили про нову дружбу з Україною. Почуття озвучив конгресмен iз штату Нью-Джерсi Бiл Паскрел:

«Наші стосунки з Україною ніколи не погіршаться. Вони сильні і вони будуть посилюватись. Конгресмени, які зараз тут зібрались, ми хочемо, щоб ви знали, що ми не збираємось бути друзями України лише тоді, коли все добре. Ми будемо друзями завжди».

Юрій Єхануров у свою чергу повідомив про низку важливих питань, у яких Україна потребує підтримки Америки. Зокрема - це визнання України країною з ринковою економікою.

«Для того, щоб ми могли отримати статус країни з ринковою економікою нам треба підписати протокол. На підписання протоколу треба добро Конгресу , тобто ми просили, щоб таке добро було дано».

Як сказав Єхануров, ще одним завданням є вступ України до Світової організації торгівлі ще цього року, щоб випередити у цьому процесі Росію:

«Наскільки мені відомо, Російська Федерація зможе вступити до Світової організації торгівлі наступного року. Український уряд робить усе для того, щоб вступити у СОТ цього року. Ми добре розуміємо, що якщо Російська Федерація вступить раніше нас, то у нас вступити у СОТ буде практично неможливо. Тому про це я дуже відверто сказав членам Конгресу».

Під час сніданку з прем'єр-міністром України американські законодавці піднімали також питання забезпечення чесних та прозорих парламентських виборів та боротьби з корупцією, у тому числі і завершення розслідування резонансних злочинів.

Відтак Юрій Єхануров зустрівся з держсекретарем США Кондолізою Райс, яка запевнила його про готовність Сполучених Штатів співпрацювати з його урядом і реформiстською командою. Переговори українського прем'єра з пані Райс в Держдепартаменті відбулися перед його зустріччю з віце-президентом США Ричардом Чейні. Єхануров сказав репортерам, що Кондоліза Райс назвала Україну надзвичайно важливою країною для Сполучених Штатів.

Ще учора у Вашингтоні Юрій Єхануров також мав розмови з американською бізнес-елітою. Пізно увечері прем'єр Єхануров підбив підсумки першого дня свого візиту в розмові з представнками мас-медія у Посольстві України. Зокрема глава уряду зупинився на його економічному аспекті.

Під час офіційного візиту прем'єр мав зустріч в Організації підтримки іноземних інвестицій (англ.. ОПIК), де серед іншого обговорювалися проблеми, які мали іноземні інвестори в Україні за останні кілька років та шляхи їх подолання. Головним досягнення цієї зустрiчi Єхануров назвав створення спеціального фонду:

«Зустріч в ОПІК, це агентство, що переймається проблемами інвестицій, головний результат - це утворення фонду у сто мільйонів доларів, який буде презентований у Києві наприкінці січня, на початку лютого. Цей фонд зможе залучати більшу кількість коштів, але початок - це сто мільйонів. Мова йде про інвестування в українську економіку, мова йде про гарантування інвестицій для інших фірм. Прямі інвестиції і гарантування для інших фірм».

Під час робочого обіду у Торговельній палаті США Юрiй Єхануров провiв зустрічі з американськими діловими колами. За словами прем'єра, зацікавленість у веденні бізнесу в Україні почала вимальовуватися у чіткі проекти:
«Досить серйозна, реальна зацікавленість у роботі. Тобто вже більш конкретно ставлять запитання, не в цілому так, а уже конкретно люди ідуть в конкретні галузі, в конкретні місця і це дуже добре», - пiдсумував український прем`єр свою зустріч в Торговельнiй палатi США, яка представляє інтереси приблизно трьох мiльйонiв американських бiзнесiв.

 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Ведуча, головний редактор і керівник Української служби «Голосу Америки». На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах  таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медія-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого - Мирослава також була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерность» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Виховує доньок-близнюків Нану та Саломе.

XS
SM
MD
LG