Спеціальні потреби

Верховна Рада затвердила нового генпрокурора


Сьогодні український парламент дав згоду на призначення генеральним прокурорм України кандидатуру, запропоновану президентом Ющенком – Олександра Медведька. Він раніше працював заступником Святослава Піскуна.

50-річний Олександр Медведько опинився у прокурорському кріслі доволі несподівано для багатьох. Практично за день він зустрівся з гурпами та фракціями парламенту, які майже нічого раніше про нього не чули і зумів заручитися підтримкою 303 депутатів. Це доволі вагомий показник для людини, якій ще вранці прогнозували провал. В результаті за Медведька проголосувала досить несподівана коаліція – Наша Україна, фракція регіонів та комуністи. Блок Тимошенко відразу скритикував таку позицію колег по парламенту.

Медведька називають рівновіддаленим від всіх політичних груп. Ймовірно саме це стало головним аргументом для Президента Ющенка під час його висування. Водночас головною плямою його біографії залишається рослідування справи Александрова. Саме він очолював слідство, яке визнало винним безробітного бомжа Юрія Вередюка.

Володимир Стретович, якого пророкували на посаду генпрокурора після призначення Медведька заявив, що без радикального оновлення, Генеральна прокуратура залишатиметься і далі в очах людей головним каральним органом країни.

Натомість колишній генпрокурор Потебенько заявив, що йому Медведько подобається через його людяність.

Від Медведька не чекають різких кадрових змін, зате саме на нього покладають останні сподівання у тому, що нова влада таки має волю до розкриття справи вбивства Георгія Ґонґадзе. Саме він в останні тижні очолював слідство.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG