Спеціальні потреби

«Київська Русь» конфлiктує з Нацрадою


Телерадіокомпанія «Київська Русь» закликає інші канали відмовитись від участі у конкурсі на отримання 36 ефірних частот. Представники телеканалу наголошують, що ці частоти належать «Київській Русі» і рішення Національної ради з питань телебачення та радіомовлення буде оскаржено у суді.

Схоже, що український ефірний простір незабаром може пережити своєрідну реприватизацію. 36 частот, які раніше були отримані донецькою ТРК «Київська Русь» Національна рада з питань телебачення та радіомовлення планує виставити на конкурс. Свою позицію Нацрада аргументує тим, що ці частоти канал отримав незаконно. Натомість представники каналу, що вже більше року відстоюють свої частоти у судах, твердять, що всі судові справи канал виграв і тому для конкурсу немає підстав. Адвокат «Київської Русі» Андрій Січко закликає інші телерадіокомпанії не брати участь у конкурсі і обіцяє оскаржити рішення Нацради у суді:

«Ми звертаємось до вас, представників телерадіокомпаній з проханням не брати участь у конкурсі. Рішення, яке прийнято Нацрадою 14 вересня 2005 року, це рішення буде з нашої сторони оскаржене у судовому порядку по основній справі, яка зараз перебуває в апеляційній інстанції. І суд дійсно вирішує суперечливість цих частот. Ми будемо клопотати, щоб суд виніс визначення про заборону проведення даного конкурсу».

Адвокат Андрій Січко переконує, що справа «Київської Русі» не така уже й складна. У подібній ситуації сьогодні опинились кілька каналів, які отримали свої частоти минулого року, і суд завжди виносить рішення на їх користь. Тому незрозуміло, чому саме в «Київської Русі» було вирішено відібрати частоти. І позицію Нацради пояснюють просто нелюбов’ю до тих чи інших телерадіокомпаній.

Насправді новий склад Національної ради з питань телебачення та радіомовлення від початку роботи опинився у складному становищі, адже попередня Нацрада роздавала частотний ресурс, керуючись політичними уподобаннями, часто поза конкурсами. У теперішніх умовах відібрати незаконно отримані частоти фактично неможливо, проте й лишати ситуацію без змін членам Національної ради не хочеться. В той же час напередодні виборів у зв’язку із недосконалим законодавством усі суперечливі питання, пов’язані із висвітленням виборчої кампанії, Центральна виборча комiсiя поклала на Нацраду з питань телебачення та радіомовлення. І у світлі останніх подій телерадіокомпанії можуть, посилаючись на судові розгляди, звинувачувати Нацраду у тиску на ТРК.

XS
SM
MD
LG