Спеціальні потреби

Iракська бригада може стати «українською»


Одній з бригад іракської армії можуть присвоїти ім'я «українська». З такою ініціативою виступив міністр оборони України під час візиту до Іраку. Він на місці перевіряв підготовку до виведення українського військового контингенту з країни. Під час візиту Анатолiй Гриценко зустрівся як з командуванням багатонаціональних сил, так і з іракськими урядовцями.

Завершився дводенний візит української військової делегації до Іраку. Спершу українські урядовці побували у провінції Васіт, де розташований контингент. Міністр оборони Гриценко вирішив на власні очі переконатися, що підготовка до виведення українських військових йде за графіком. Як повідомляє прес-служба обононного відомства, він перевірив систему охорони базового табору «Дельта» і стан техніки, які назвав «відмінними».

Там же Гриценкові довелося вислухати слова подяки командування місцевої армії. Українці підготували декілька бригад іракських збройних сил і служби безпеки. Відтепер більшість території провінції вони в силах контролювати самотужки. Не виключено, що одній із підготовлених піхотних бригад іракською армії присвоять ім`я «української». Таку ініціативу Анатолія Гриценка підтримав генерал місцевої армії.

Подяку українським військовим висловив і командувач Багатонаціональних сил в Іраку генерал Джордж Кейсі. З ним міністр обговорив деталі операції безпосереднього виведення українців. Воно, як і заплановано, відбудеться до кінця року, відразу після місцевих виборів. Багатонаціональні сили забезпечуватимуь прикриття.

У Багдаді Гриценко зустрівся з премєр-міністром Іраку. З ним говорили про результати роботи українського миротворчого контингенту та можливі шляхи співпраці на майбутнє. Перед відходом українці залишать місцевій армії надлишки техніки та озброєнь. Це ще одна ініціатива міністра. Грошей за це не братимуть. Зараз ці озброєння готують для передачі іракцям.

Але припиняти двосторонню співпрацю не планують й після виводу контингенту з Іраку. В країні й надалі залишаться близько півсотні українських військових радників. Вони працюватимуть в штабах. А до України планують запросити на навчання іракських військовослужбовців. Сторони домовляються про умови підготовки в військових училищах офіцерського складу. Для цього мають підписати міждержавні угоди.

XS
SM
MD
LG