Спеціальні потреби

США допоможуть реформувати комунальникiв


Комунальні підприємства двадцяти українських міст запрацюють за західними стандартами. Таку мету ставить перед собою новий проект з розповсюдження досвіду реформування сфери комунальних послуг, фінансований Агентством США з міжнародного розвитку.

Місто Лубни підписало план співробітництва з урядом Сполучених Штатів. Лубенських комунальників учитимуть працювати по-новому. Міський голова Анатолій Соболєв сподівається позбутися невиправданих втрат енергії при водопостачанні та великих боргів, які через це накопичились:

«Ми, не маючи досвіду і не маючи можливості спілкуватися із своїми фахівцями в країні, де в кого краще, не мали можливості порівняти – ми краще працюємо чи гірше. Але сьогодні спілкуючись, бачимо в багатьох наших колег в господарствах комунальних досягнення, які треба брати на озброєння».

Проект називається “Розповсюдження досвіду реформування сфери комунальних послуг”. Він розрахований на два роки і має амбітну мету покращити послуги централізовного водо- і теплопостачання в містах України. Йдеться, власне, про 20 міст, наразі відібрано 5 – Лубни, Бориспіль, Ніжин, Умань і Шостка. Просвіта українських комунальників коштуватиме американським платникам податків 2 мільйони доларів, однак директор регіональної місії в Україні Ерл Гаст вважає, що справа того варта:

«Ми сподіваємось, що новий проект співпраці між Агентством США з міжнародного розвитку та українськими муніципальними службами виведе комунальні послуги у цих п`яти містах на рівень західних стандартів».

Українські партнери дякують за допомогу, нарікаючи на неувагу власного уряду до цих проблем. Говорять голова парламентського комітету з питань будівництва, транспорту і житлово-комунального господарства Валерій Пустовойтенко:

«Сьогодні уряд США більше турбується про реформування житлово-комунального господарства, ніж наш власний уряд».

При чому голова Держкомітету з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко додає:

«Це не є нормальна ситуація. Ми дуже вдячні за підтримку уряду Сполучених Штатів Америки, але повинна бути адекватна підтримка передбачена і в бюджеті України».

Як зазначають експерти, новий проект береться до тих завдань, до яких наразі не доходять руки у держави: вдосконалення менеджменту, інвестиції та структурні реформи. Саме такий підхід, а не латання дірок здатен призвести до якісних змін в комунальному сервісі.

Нагадаємо, починаючи з 1992 року Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічної допомоги на різні проекти загальною сумою в одну цілу дев`ять десятих мільярда доларів.

XS
SM
MD
LG