Спеціальні потреби

Сенат США знiмає з України поправку Джексона-Венiка


У п'ятницю пізно ввечері американський Сенат одноголосно ухвалив скасування щодо України дiї поправки Джексона-Веніка, яка донинi стоїть на завадi повноцiнному розвитку торговельних стосунків мiж США та Україною.

Вiдповiдний законопроект на розгляд своїх колег подав голова комітету з міжнародних відносин Сенату Ричард Луґар. Документ отримав подальшу підтримку представників обох політичних партій.

Законопроект водночас надає Українi статус країни, що на перманентнiй основi користуватиметься нормальними торговельними вiдносинами зi Сполученими Штатами.

Коментуючи ухвалення законопроекту, сенатор Луґар відмітив, що цей закон сигналізує відданість Сполучених Штатів справі підтримки свободи та відкритості українського суспільства. Сполучені Штати повинні продовжити працювати з Україною щодо подальших торговельних взаємин між двома країнами, заявив сенатор.

Наступне слово за Палатою представників. Передбачається, що вона голосуватиме в питанні скасування поправки в груднi або сiчнi. Якщо i вона пiдтримає законопроект, він буде направлений на підпис президенту США.

Скасування щодо України поправки Джексона-Веніка вже має пiдтримку Білого дому.

Нагадаємо, що поправка Джексона-Веніка була введена у 1974 році і передбачала погодження зовнішньої торгівлі США з питаннями свободи еміграції та захисту прав релiгiйних меншин в тодішньому Радянському Союзi. В ухваленому Сенатом документі мовиться, що Україна передбаченi поправкою вимоги виконала.

XS
SM
MD
LG