Спеціальні потреби

Львiв уже почав вiдзначати рiчницю революцiї


400 тисяч львів’ян, за інформацією колишнього керівника штабу Віктора Ющенка у Львові Петра Олійника, побували на київському Майдані Незалежності рік тому. Тобто майже половина населення міста. Проте минулої неділі річницю помаранчевої революції на центральному проспектi міста вiдзначали заледве дві тисячі осіб.

Організаторами святкування виступили Народний Союз Наша Україна, виборче об’єднання „Батьківщина”, партії „Пора”, Народний Рух, „Собор”, Промисловців та Підприємців, Українська народна партія, соціалісти, Конгрес українських націоналістів та Християнсько-демократичний союз. На сцені перед Львівською Оперою спільно молилися представники різних християнських конфесій, виступали представники політичних партій, а згодом – музиканти.

Разюча відмінність із мітингом у центрі Львова річної давності полягала не тільки у загальному настрої, але й у тому, що людей з помаранчевою символікою було набагато менше. Не видно було й помаранчевих стрічок на автомобілях.

Відзначення річниці привернуло увагу насамперед старших людей. Проте більшість львів’ян, які проходили у цей час проспектом Свободи сказали, що таки вважають річницю революції святом:

- «Планів в принципі ніяких не маю, але все-таки то є свято, все-таки боролись один за одного, кожен переміг»

- «Ну, поки що воно не становить для мене свята»

- «Певно, що свято. То навіть мови нема, то є свято, тому що люди ожили трошки. Ну, але не все так, як би хотілося, само собою. Що зробити?»

Ті, хто таки зібрався святкувати, робитимуть це у колі колег по роботі, з родиною або вирушать на урочистості в Києві:

- «Я рахую, що ми добилися своєї свободи, ми можемо спокійно говорити, ви до нас підходите, ми не дивимося ззаді хто нас чекає і вільно з вами спілкуємося. Ми за то добивалася. Не за Ющенка, там Тимошенко, чи за когось. Ми за свою свободу боролися. Ми їздили в Київ всі разом – я, моя дочка була, мій брат. Вся родина була».

- «Я прийшов сьогодні сюди так, як рік тому я прийшов на цей майдан 22 числа, а 24 я вже був в Києві. Для мене це є привід згадати той час. Хоча в Київ на цей рік не їду, бо хочеться зберегти все ж таки ті враження, а не теперешні».

Як і рік тому, 21 листопада ввечері зі Львова вирушать потяги до Києва. Наразі відомо, що організаторами відправлення трьох потягів є партія „Пора” і одного – „Народний Союз Наша Україна”.

XS
SM
MD
LG