Спеціальні потреби

В Україні відбулися перші президентські слухання


Україна готується до саміту Україна-ЄС, який в четвер відбудеться у Києві. Між тим перед самітом Віктор Ющенко провів перші президентські слухання, в яких взяли участь перші особи держави. На них Ющенко окреслив головні проблеми України через рік після помаранчевої революції.

Лише нещодавно в Україні з`явилися парламентські та громадські слухання. Проте Віктор Ющенко вирішив запровдити ще один різновид слухань – президентські. На них президент обговорював головні проблеми з провідними урядовцями, громадськими лідерами та парламентарями. Втім більше говорив сам Ющенко. Він каже, що досі Україні не вдалося виконати головне завдання – вивести з тіні власну економіку, однак причиною вiн назвав брак часу.

Інша серйозна проблема - реформа правової системи. Ющенко ще з річниці Майдану з обуренням каже про те, що місцевий суд може дозволити собі скасувати указ президента. Мова йде про історію зі Святославом Піскуном. Без чесного суду Україна не матиме чесної влади та чесного бізнесу – каже він.

Головний висновок президентських слухань – проблем багато, і необхідна компелксна програма їх вирішення. Дехто з учасників слухань, щоправда, закидав президенту, чому про таку програму почали говорити аж через рік роботи нової влади, а не в січні цього року.

Втім, очевидно, пояснення цього варто шукати в іншій темі, про яку зараз чимало говорять – виборах. Під часу слухань його учасникам роздали проект угоди між політичними силами, у якій будуть виписані пункти про те, як забезпечити чесність та прозорість виборчої кампанії. Поки що до цього документа приймають пропозиції.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG