Спеціальні потреби

ЦВК, вибори i справа Миколи Мельниченка


Центральна виборча комісія України приступила до підготовки проведення виборів 2006. Нині ЦВК вже визначила 225 виборчих округів. Тим не менш цими днями комісія займається іншим питанням – виконанням рішення Євросуду з прав людини щодо Миколи Мельниченка.

Бути Миколі Мельниченку народним депутатом чи ні – цим питанням зараз переймається Центральна виборча комісія. Як каже її голова Ярослав Давидович, раніше комісія не могла виконати рішення Європейського суду, яким Україну зобов`язано поновити Мельниченка у правах обиратися, оскільки не скасованим було рішення Верховного суду України про те, що у 2002 році ЦВК поступила законно, відмовивши Мельниченку у реєстрації кандидатом у депутати:

«Верховний суд скасував своє рішення тільки тепер. Як можна виконати рішення Євросуду, як ми маємо перепону – рішення Верховного суду, за яким ЦВК у 2002 році поступала законно», -- зазначив Давидович.

Питання щодо Мельниченка ЦВК розгляне на початку наступного тижня. Однак Давидович натякає, що може лише поновити Мельниченка у якості кандидата, але не депутата Верховної Ради. Хоч коменатрів з цієї теми голова ЦВК намагається уникати:

«Щоб отримати мандат, треба пройти через що? Через виборчу скриньку. Але в нас зараз інша ситуація».

Значно охочіше пан Давидович говорить про вади нового закону про вибори. Він каже, що партії та блоки можуть бути зняті з реєстрації, хоч це формально в законі заборонено, і обурюється з приводу норми про неповні декларації кандидатів:

«Сьогодні обмежитися, що кандиат подає декларацію тільки про себе, це неможливо. Ви побачте, що буде робитися сьогодні – всі ці хаммери, все це лишиться поза увагою виборців. Як можна оцінити його майно, не оцінивши статки його сім”ї?».

Зараз в ЦВК чимало роботи. Окрім справи Мельниченка та підготовки до виборів Центрвиборчком займається ще й підготовкою до всецукраїнського референдуму про вступ України до НАТО та ЄЕП, ініційований партією СДПУ(о). Процес реєстрації ініціативних груп по цьому питаннi ще триває.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG