Спеціальні потреби

Актуально

Українськi лiтаки просуваються в Африку

Авіабудування – одна з небагатьох високотехнологічних галузей, де Україна здатна конкурувати на світових ринках. Втім, останнім часом українські літаки купують переважно країни, що розвиваються. Експерти вважають, що за державної підтримки.

Лише декілька аеропортів найбільшої в Африці країни - Судану мають якісні злітні смуги. Держава пережила тривалий громадянський конфлікт і потерпає від бідності. На більшості вулиць столичного Хартуму немає освітлення. Але Судан має значні поклади нафти і поступово його ринок стає об`єктом уваги світових виробників. Зокрема й авіатехніки.

Харківський державний авіазавод домовився про продаж місцевим авіалініям шести транспортних літаків АН74 власного виробництва. Директор підприємства Павло Науменко говорить, що сума угоди може сягнути ста мільйонів доларів.

«Ми підпишемо, як ми кажемо, «бойовий контракт», активізуємо цей контракт на поставку шести літаків, на поставку великого кола послуг для цієї країни».

Експерти говорять про гарні перспективи українського літака на цьому ринку. Він має прийти на заміну північноамериканських аналогів - «Баффало». Декілька сот таких машин десятиліттями працюють в Африці, Латинській Америці та Азії. Але вони вичерпали свій льотний ресурс і потребують заміни на нову техніку. Як говорить Вадим Арасланов вiд департаменту зв`язків із громадськістю Харківського авіазаводу, АН74 сконструйований спеціально для експлуатації в складних умовах:

Турбореактивний двигун дає перевагу у потужності та швидкості літака. Крім того цей літак перевірений часом – за час виробництва АН74 ранніх модифікацій ми зробили 200 лайнерів. Це говорить про надійність техніки».

Екіпаж може за 30 хвилин переобладнати літак з пасажирського на транспортний. Крім того АН74 здатний злітати і сідати практично на будь-яку поверхню. Як заявив керівник Суданських авіаліній Наср Елдін М. Ахмет, суданці планують використовувати українську авіатехніку для обслуговування потреб нафтових компаній:

«Більшість аеропортів в регіонах, де розташовані нафтові промисли, не мають гарних злітних смуг. Саме тому ці літаки повністю відповідають нашим вимогам».

В українського літака досить сильні конкуренти. Це – італійсько-американський «Спартан» та іспанський Сі -295. Однак в декількох останніх тендерах харків`яни перемогли їх. Не останню роль зіграла ціна – українські літаки майже на 50% дешевшi.

Українські літаки можуть з успіхом конкурувати не тільки на ринку Африки та Азії, а й в країнах СНД, вважає експерт Центру досліджень армії конверсії та роззброєння Сергій Згурець. Тут закінчується експлуатаційний ресурс застарілих радянських моделей:

«Просування цього літака на будь-який ринок пов`язано з активною політикою не лише заводу, а й вцілому держави. Тому що держава має знаходити варіанти, коли б цей літак продавався в тандемі з якимись іншими послугами, які б збільшували додаткову вартість купівлі цієї машини».

Експерт уважає, що у виробництвi авiатехнiки Українi не слiд обмежуватися спiвробiтництвом лише з Росiєю. Київському i Харкiвському авiазаводам уже зараз слiд подбати про майбутнє i можливу спiвпрацю з європейськими i американськими авiагiгантами. Якщо не розробляти нових, сучасних моделей лiтакiв, за 10-15 рокiв Україну зможуть витiснити навiть з африканського авiаринку.

Всі новини дня

Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео

Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.

Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Друкована плата з напівпровідниковими мікросхемамии. Photo REUTERS/Florence Lo/Illustration/File Photo

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.

У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.

Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."

Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.

У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."

Дивіться також:

План бюджету США на 2024 рік і допомога Україні. СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.

Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео

"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

У Німеччині обшукали будинок пари, яка збирала гроші для допомоги російській армії в Україні 

Поліція Німеччини. Фото: AP/Michael Probst 

У Німеччині правоохоронці провели обшук в будинку пари проросійських активістів. Як повідомляє видання Reuters із посиланням на німецьку прокуратуру, шукали докази закупівлі радіотехніки для російських військових.

У січні видання Reuters повідомило, що Макс Шлунд та його партнерка Олена Колбаснікова збирали в Німеччині пожертви й передавали їх на російських військових, що воюють в Україні. Ці кошти призначались на закупівлю солдатам рацій, навушників і телефонів, що є всупереч санкціям Євросоюзу, де заборонене постачання або фінансування закупівлі певних товарів для російської армії, зокрема радіотехніки.

За німецьким законодавством, порушення санкцій передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років, повідомляє Reuters.

Після обшуку правоохоронці вилучили у пари комп’ютери та письмові документи, повідомив представник прокуратури Кельна Ульф Віллун.

Прокуратура має визначити, чи порушили Шлунд та Колбаснікова німецьке законодавство про зовнішню торгівлю та платежі, де прописані міжнародні санкції, та чи діяли вони всупереч кримінальному кодексу Німеччини, який передбачає покарання за схвалення злочинні дії.

Reuters із посиланням на німецькі ЗМІ повідомляє, що раніше пара демонструвала символ Z та поширювала інформацію про набір до військових контрактників у Росії.

Раніше Колбаснікова називала повідомлення Reuters про збір коштів для російських солдатів "брехнею та провокацією".

У соціальних мережах у понеділок вона заявила, що вважає дії німецької влади «беззаконням». Жінка закликала прихильників приєднатись до протесту в Кельні 29 березня проти так званої "русофобії".

Раніше цього місяця МЗС Росії називало Колбаснікову жертвою переслідувань з боку німецької влади.

Більше

XS
SM
MD
LG