Спеціальні потреби

Деякi країни кажуть «ні» українськiй птицi


Після виявлення в трьох районах Криму випадків пташиного грипу, деякі країни ввели заборону на імпорт української птиці. Влада продовжує боротися з поширенням хвороби. Повне знищення домашніх птахів на вражених територіях планують завершити протягом доби.

В п`яти селах Криму тривають заходи з локалізації вірусу пташиного грипу. Вилучення домашньої птиці у населення на уражених територіях триватиме до ранку середи. За даними ветеринарних служб, протягом минулої доби випадків загибелі птахів від хвороби на півострові не зафіксовано.

Через спалах небезпечної хвороби Віктор Ющенко терміново вилетів до Криму. Ознайомившись із ситуацією на місці, президент вирішив звільнити з посади головного державного інспектора ветмедицини Петра Вербицького. На думку глави держави, на початковому етапі виявлення вірусу служба не впоралася із завданням його локалізації.

Тим часом, низка країн, зокрема й Російська Федерація, оголосили про заборону на ввезення курячого м`яса з України. Однак фахіці кажуть, це суттєво не вплине на українське птахівництво – воно переважно орієнтоване на внутрішній ринок. Експорт складає незначний відсоток реалізації птахофабрик.

Експерти наполягають на необхідності введення суворішого контролю за реалізацією домашньої птиці. В той же час вони кажуть про безпечність для здоров`я людей продукції птахофабрик. Там діють суворі норми дотримання якості. Випадків захворювання на пташиний грип громадян в Україні не зафіксовано. Підвищені заходи безпеки можуть бути запроваджені в п`яти південних областях країни – Одеській, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській та Херсонській.

XS
SM
MD
LG