Спеціальні потреби

В Українi триває боротьба з пташиним грипом


Український парламент підтримав сьогодні введення надзвичайного стану на територіях, уражених пташиним грипом. За законом, він діятиме не більше шістдесяти днів. Медики називають цей крок необхідним для оперативнішої реакції на події в зоні поширення захворювання.

Верховна Рада підтримала введення в уражених курячим грипом районах Криму надзвичайного стану. За цю постанову проголосували майже 300 депутатів. Вони рекомендували президенту невідкладно визначити перелік територій, на яких запроваджується надзвичайний стан та термін його дії.

Міністр охорони здоровя Юрій Поляченко каже, що режим надзвичайного стану дозволить ефективніше боротися із поширенням вірусу. Адже досі існує небезпека зараження птахів в інших районах країни:

Зараз штаб, який працює, він сьогодні може оперативно вирішувати всі питання, в тому числі оперативного реагування на всі виклики, які зараз існують. Зокрема й щодо фінансування. Тобто це потрібно для більш оперативного реагування. Для медиків – це зовсім інші підходи», -- зазначив Поляченко.

Напередодні розпочалася вакцинація російським антивірусним препаратом «Грипол» мешканців сіл, де виявлене захворювання. Медики обіцяють завершити її до 12 грудня. Щепленнями планують охопити майже 7 тисяч людей із трьох районів. Додатково замовили голландський противірусний препарат. Під постійним наглядом лікарів перебувають майже тисяча людей.

Голова Держдепартаменту ветеринарної медицини Петро Вербицький каже, що досі не відомо точний тип вірусу, виявлений в Криму. Достеменно вдалося встановити, що це штам «Н5». Цього тижня очікують результати аналізу з Великобританії. Однак надалі департамент очолюватиме інша людина. Пан Вербицький написав заяву про звільнення. Напередодні президент Ющенко розкритикував дії відомства, яке неоперативно діяло в ситуації. Адже, за деякими даними, випадки загибелі домашньої птиці в Криму почали фіксувати ще два місяці тому.

Степан Лизун, заступник міністра охорони навколишнього середовища каже, що його відомство вживає заходів для обмеження контактів диких птахів із людьми та домашньою птицею. Для цього до кінця сезону в Україні заборонено полювання на пернату дичину, говорить вiн:

«В межах наших заповідних фондів здійснюється контрольний відстріл з метою встановлення наявності захворювання у диких птахів. Практично ми будемо вести постійний моніторинг із щотижневим надходженням такої інформації».

Країни ЄС розглядають можливість накладення тимчасової заборони на ввезення з України пташиного пуху і пера. Напередодні Росія і Білорусь обмежели імпорт української домашньої птиці та продуктів її переробки.

XS
SM
MD
LG