Спеціальні потреби

Актуально

Українa увiйшла в трансатлантичну структуру

Україна стала членом Ради міністрів оборони країн Південно-східної Європи, до якої крім країн регiону входять також Сполучені Штати. Її прийнято до організації шостого грудня на зустрiчi членiв Ради у Вашингтоні.

Підписання протоколу про приєднання України до Ради міністрів оборони країн Південно-Східної Європи була ключовим моментом Пленарного засідання цьогорічної Десятої Конференції цієї організації. На нарадах, які проходили у Вашингтоні 5-6 грудня, її учасники обговорили питання нерозповсюдження зброї, прикордонної безпеки, збереження миру, та організації спільних військових навчань.

Пленарне засідання десятої Конференції Ради міністрів оборони країн Південно-східної Європи відкрив міністр оборони США Дональд Рамсфельд. У своїй вступній промові вiн серед іншого привітав Україну з отриманням статусу постійного члена цієї організації:

«Я хочу особливо привітати міністра Гриценка, який уперше представляє Україну у якості повноправного члена. Ми вас всіх вітаємо та сподіваємось на подальше укріплення зв'язків між нашими країнами».

За словами голови цьогорічної конференції Ради міністрів Бесніка Бараджа, приєднання України до цієї організації є необхідним кроком для досягнення поставлених перед Радою цілей:

«Ми стали свідками змін та прогресу в Україні за останні роки. Україна підтримує демократичні процеси. Тому цілком природно, що сьогодні у Вашингтоні на цьогорічному засідання ми підписуємо документ, який робить її повноправним членом організації.

Після урочистої церемонії підписання міністрами десятьох країн-членів протоколу про прийняття, слово взяв сам міністр оборони України Анатолій Грищенко:

«Наші солдати вже зараз відбувають важливу службу в Іраку, Лівані, Косово та інших місцях. Тому тут я виконую цілком приємне для мене завдання підписати документ, який дозволить Україні приєднатися до цієї важливої та на мою думку, потенційно ще більш значущої організації. Я хочу наголосити, що ви побачите Україну більш відповідальною та більш залученою до процесу підтримки регіональної безпеки.

Заснована десять років тому організація піклується питаннями стабільності та безпеки у східноєвропейському регіоні, залучаючи його країни до співпраці. Сьогодні Україна стала одинадцятим повноправним членом Ради, до якої також входять Албанія, Болгарія, Хорватія, Греція, Італія, Македонія. Румунія, Словенія, Туреччина і Сполучені Штати.

Всі новини дня

Джо Байден у промові «Про стан справ в країні» згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Відео

7 лютого Президент Джо Байден звернувся до Конгресу США з промовою «Про стан справ в країні». Байден згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Колеги-демократи назвали це звернення «рузвельтівським», а парламентарі з Республіканської партії освистали виступ. 

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:36 0:00

Радбез ООН вдруге на цьому тижні провів засідання, присвячене Україні. Сьогодні брифінг скликала Росія, аби обговорити «перспективи мирного врегулювання кризи довкола України в контексті збільшення поставок західної зброї». За засіданням у штаб-квартирі ООН стежила Ірина Соломко.

Деталі візиту президента України до Великобританії: зустріч з Ріші Сунаком, аудієнція у короля, виступ перед парламентом. Відео

Президент Зеленський наперед «подякував» Лондону за потужні британські літаки під час свого візиту до Великої Британії. Можливість відправлення Україні винищувачів для захисту у війні проти РФ не зняте з порядку денного, заявив прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. 

Генсек НАТО закликав США бути готовими до довгої війни РФ в Україні

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ у Вашингтоні, США, 8 лютого 2023. Фото: AP Photo/Jacquelyn Martin

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ зустрівся із міністром оборони США Остіном Ллойдом. “Нам потрібно бути готовими до довготривалої перспективи, щоб підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно”, - сказав генсек під час прес-конференції за результатами зустрічі у Вашингтоні.

Столтенберґ також привітав дії адміністрації президента Байдена і особливо двопартійну підтримку, яку відчув особисто під час зустрічах у Конгресі США під час свого візиту сьогодні.

Генсек нагадав, що перемога Путіна могла б стати сигналом іншим авторитарним режимам, зокрема в Азії, що вони можуть досягти своїх цілей, застосовуючи військову силу: “Це зробило б світ небезпечнішим і вразливішим. Отже, в інтересах нашої національної безпеки, слід забезпечити, щоб Україна діяла як суверенна незалежна держава”.

Столтенберґ подякував Сполученим Штатам та особисто Ллойду Остіну “за непохитне лідерство у наданні підтримки Україні”. Ця підтримка щодня змінює ситуацію на полі бою і є критичною для самооборони України, наголосив генсек НАТО.

Очільник Пентагону повідомив, що у розмові зі Столтенбергом йшлося "про гостру загрозу з боку Росії". Йшлося і про “спільні виклики, включаючи безпекові занепокоєння щодо Китайської Народної Республіки”.

Дивіться також:

"Надання зброї - це процес, що розвивається" - Блінкен відповів на питання про літаки для України

F-16 ВПС Польщі під час авіашоу Wings Over Baltics 2019. Фото: REUTERS/Ints Kalnins

Держсекретар США Ентоні Блінкен відповів на питання про перспективу надання літаків Україні. Зокрема, про процес надання зброї Україні держсекретар зауважив що йдеться про “процес, що розвивається”.

“Ми продовжуватимемо у тісній співпраці з українцями і партнерами робити висновки про те, що, на нашу думку, потрібно Україні та що може бути найбільш ефективним сьогодні”, - сказав Блінкен під час спільної прес-конференції з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, що відбулась у середу у Вашингтоні.

За словами держсекретаря, військова допомога Україні під час війни змінювалася відповідно до того, як мінявся характер агресії Росії.

“Так само змінювалася і наша підтримка, ми завжди хотіли переконатися, що Україна має в своїх руках обладнання, яке їй знадобиться для захисту у цей момент. Не менш важливим є вміння українців ефективно його використовувати. І це вимагає, в деяких випадках, серйозної підготовки. І, нарешті, все це потрібно об’єднати в єдину цілісну стратегію”, - сказав Блінкен.

Як повідомляв Голос Америки, прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час прес-конференції із президентом України Володимиром Зеленським сказав, що сьогодні розпочато програму навчання українських пілотів у Британії.

Більше

XS
SM
MD
LG