Спеціальні потреби

Вартість нафтопереробних заводів недооцiнюється?


Акції українських нафтопереробних заводів продають за заниженими цінами, вважають експерти. На їх думку, інвестиційна привабливість українських нафтопереробних комплексів на сьогоднішній день є достатньо високою.

Тема енергоносіїв в Україні традиційно набуває особливої актуальності взимку. Проте цього року російські нафтові компанії зацікавились Україною в іншому плані. За словами наукового співробітника Iнституту економіки при Національній академії наук України Володимира Бурлаки, нещодавно одна з нафтових компаній Росії замовила дослідження з приводу інвестиційної привабливості нафтопереробного комплексу «Галичина».

Згідно з результатами дослідження, реальна вартість виставлених на продаж 32% акцій, дорівнює 600 мільйонам гривень. За словами експертів, стартова ціна може бути збільшена ще на 20-25% і становитиме близько 150 мільйонів доларів. Олег Гавриш директор центру досліджень у сфері ПЕК каже, що на сьогоднішній день інвестиційна привабливість нафтопереробних комплексів в Україні значно зросла:

«Нафтопереробна промисловість сьогодні є одною з найбільш прибуткових галузей української економіки. Середні прибутки того ж Лукойла, ТНК-ВР, або УкрТатнафти, в рік становить, якщо говорити про реальні цифри, а не ті, що декларуються, в рік становить від 70-ти до 100 мільйонів доларів. Це ті гроші, які нафтові компанії за рік знімають з українського ринку. Це їх реальний прибуток. Тому, якщо говорити відверто, це дуже привабливий сектор, дуже прибутковий і досі була не зрозуміла та низька вартість пакетів акцій, за якими українські нафтопереробні заводи реально продавали і укладали угоди», -- говорить Гавриш.

У випадку з НПК «Галичина» свою роль відіграє і географічне розташування. Підприємство крім обслуговування внутрішнього ринку може співпрацювати з Польщею, Словаччиною та Чехією, що також підвищує його вартість.

Загалом експерти відзначають, що крім того, що Україна недооцінює власні ресурси і неефективно їх використовує, вона забуває про те, що більшість європейських країн намагаються закуповувати нафту, а не нафтопродукти.

XS
SM
MD
LG