Спеціальні потреби

Спiр навколо Нiкопольського феросплавного


Держава вже сьогодні має достатньо можливостей, щоб вплинути на колишніх власників Нікопольського заводу феросплавів і повернути незаконно придбаний завод у державну власність. Про це заявив голова спостережної ради ВАТ НЗФ Сергiй Грищенко, коментуючи щойно прийняте рішення Господарського суду про визнання законними зборів акціонерів заводу від 30 серпня цього року. У саботажі державних інтересів Грищенко звинувачує голову Фонду держмайна Валентину Семенюк.

Епопея з реприватизацією Нікопольського заводу феросплавів, як виглядає, наближається до завершення. 12 грудня Господарський суд Дніпропетровської області визнав законними серпневі збори акціонерів НЗФ. Суд зобов`язав колишніх власників виконати рішення зборів та повернути завод в управління держави. Ухвала приписує, зокрема, знести огорожу та колючий дріт, встановлені навколо входу до адміністративного приміщення, і забезпечити доступ новопризначеним органам управління.

Перш ніж згадане рішення набере чинності, слід чекати, очевидно, останнього кроку в цій судовій тяганині – апеляції з боку Віктора Пінчука. Екс-власник вперто не бажає розлучатися з прибутковим підприємством, що дав зрозуміти ще під час організованого ним у вересні “Нікопольського Майдану протесту” з трансляцією шоу на трьох підконтрольних йому телеканалах. Проте як вважає голова спостережної ради ВАТ НЗФ Сергій Грищенко, держава вже сьогодні має достатньо можливостей, щоб повернути завод, придбаний за безцінь зятем екс-президента Кучми, назад у державну власність:

«Я не розумію, що заважає сьогодні виконати рішення суду де-факто, а не тільки де-юре і повернути державі вкрадену в нього перлину світового феросплавного виробництва, один з найбільших у світі Нікопольський завод феросплавів”, -- каже Грищенко. Голова спостережної ради НЗФ скритикував позицію голови Фонду держмайна Валентини Семенюк, яка продовжує наполягати на неможливості повернення заводу у державну власність на тій підставі, що мовляв, Фонд не має у своєму розпорядженні акцій НЗФ, які досі знаходяться у пінчуківському банку “Укрсоцбанк”.

Грищенко вважає, що це не перепона, і посилається на червневу постанову Київського апеляційного господарського суду, який визнав недійсною угоду купівлі НЗФ пінчуківським консорціумом “Придніпров`я”:

“Якщо у Придніпров`я, і це судовим рішенням визнано, взагалі не виникало права власності на цей пакет, то постає питання – що ж сьогодні знаходиться в Укрсоцбанку? Я скажу так – там знаходиться дірка від бублика. Акції знаходяться у Фонді державного майна. Чого ще чекає сьогодні Валентина Семенюк?”

Грищенко звинувачує Семенюк у саботажі державних інтересів – мовляв, поки контроль над НЗФ незаконно продовжують втримувати структури Пінчука, завод працює виключно на кишеню зятя екс-президента, та ще на фінансування виборчої кампанії Соціалістичної партії, до якої належить Валентина Семенюк. Глава Фонду держмайна це заперечує, закидаючи, у свою чергу, голові спостережної ради НЗФ лобіювання інтересів групи “Приват” Коломойського. Останній не раз заявляв, що готовий купити акції феросплавного заводу у разі, якщо його повторно виставлять на продаж.

Нагадаємо також: Нікопольський завод феросплавів був викуплений у держави зятем екс-президента за 205 мільйонів гривень; внаслідок оборудки держава недотримала більше півмільярда гривень. Нещодавно президент Ющенко озвучив плани повторної приватизації заводу, назвавши НЗФ серед трьох гігантів вітчизняної економіки, які Україна планує виставити на чесну публічну приватизацію у 2006 році.

XS
SM
MD
LG