Спеціальні потреби

Київ перегляне умови базування в Криму флоту РФ?


Український уряд заявляє про бажання провести ревізію умов базування в Севастополі російського флоту. Речник зовнішньополітичного відомства заявив сьогодні про низку порушень двосторонніх угод. Він також не виключив можливості зростання орендної плати за перебування флоту на українській території. При чому пов'язав ймовірність цього кроку із підняттям цін на російський газ.

Україна готова переглянути умови перебування Чорноморського флоту в Криму. Про таку можливість раніше говорили лише політики. Тепер з такою заявою виступив перший заступник українського зовнішньополітичного відомства Володими Огризко. В першу чергу йдеться про ймовірне підвищення орендної плати. Урядовець пов`язав ймовірність такого кроку із намірами Росії підняти ціни на газ до світових.

Чорноморський флот базується в Криму згідно з довготерміновою угодою. Її дія завершується лише в 2017. Російські урядовці неодноразово висловлювали сподівання, що термін дії договору буде продовжений і надалі. Але коментарі представників нинішньої української влади скоріше говорять про незацікавленість у перебуванні іноземних військ на власній території. Огризко каже, що й нині в України є багато претензій до того, як виконуються двосторонні домовленості:

«Ми сьогодні говоримо про незаконне використання російським чорноморським флотом ділянок [землі в Криму]. Ми говоримо про забруднення чорноморським флотом акваторії Севастопольської бухти і в принципі чорноморського узбережжя. Ми також говоримо про ряд інших досить практичних питань».

Загалом на порядку денному близько 20 питань, каже Огризко. Вже зараз, наприклад, Україна вимагає повернути станцію навігаційного забезпечення "Марс". Вона є частиною системи безпеки держави – тому не може передаватися в оренду іншим країнам, каже Огризко. Ймовірно в рамках міждержавної комісії Ющенко-Путін створять структуру, яка займатиметься питаннями подальшого перебування в Криму російського флоту.

Загалом українські урядовці планують завершити повну ревізію угод із Росією за 3-4 місяці – тобто до виборів. В Москву вже направили ноту з проханням на дозвіл українським фахівцям відвідати об`єкти Чорноморського флоту.

XS
SM
MD
LG