Спеціальні потреби

Актуально

Луценко у Львові дав прес-конференцiю

Сьогоднi у Львові відбулася виїзна підсумкова колегія МВС. Згодом міністр внутрнішніх справ Юрій Луценко поділився з журналістами своїми міркуваннями про майбутнє міліції, майбутнє деяких кандидатів у народні депутати та про своє власне майбутнє.

Не дочекаєтесь! – так можна було би резюмувати відповіді Юрія Луценка на запитання щодо його перспектив в уряді. Втім, амбіції стати успішним міністром внутрішніх справ, які Луценко, за його неоднократними твердженнями, ставить на перше місце, мирно співіснують із наміром стати депутатом Рівненської обласної ради та Київської міськради. Ці наміри він підтвердив, перебуваючи у Львові, і пояснив їх протистоянням між міліцією та обласною владою у Рівненській області. Але є ще й політична причина. Юрій Луценко:

«Я не хотів би, щоб у будь-якій області - а тим більше такі ключові, як рідна для мене Рівненська і столиця – щоб склалася монополія будь-якої політичної сили, реальна або узурпована, на представництво політичних інтересів».

Свою участь у виборах в місцеві ради Луценко навіть не вважає політикою і не має наміру вести кампанію. Водночас він критикує запроваджену Верховною Радою фактичну недоторканість депутатів місцевих рад. Наприклад, сесія Сумської облради тричі відмовилася дати дозвіл на притягнення до відповідальності екс-губернатора області Володимира Щербаня, який від травня минулого року перебував у міжнародному розшуку і у жовтні був затриманий у США. Це, на думку Луценка, дозволило напередодні звільнити Щербаня під заставу 2 мільойни доларів. Крім того, його адвокати надіслали листа з погрозами притягнути до відповідальності керівника Бюро Інтерполу в Україні. Юрій Луценко:

«Органи прокуратури подали до місцевих рад 514 подань про дачу згоди на притягнення до кримінальної відповідальності певних діячів. Лише 73 випадки, коли їм дали такий дозвіл, в 332 – відмовили. Це свідчить про створення в Україні нової інституції – не суду, а якогось такого депутатського суду».

Юрій Луценко також вкотре згадав ім`я Святослава Піскуна та традиційно наголосив, що розслідування справ стосовно діяльності колишніх посадових осіб, які вела міліція, зупинялися на етапі передачі результатів у прокуратуру:

«Можу сказати, що весь цей час мене не покидало відчуття, що за шальками терезів правосуддя постійно миготіла фігура торговця, який дуже нагадував пана Піскуна у профіль».

Луценко й надалі стежить за долею колишніх можновладців, і цим пояснює свою увагу до оголошених списків кандидатів у народні депутати. Наприклад, міністр зацікавився, де лідери Блоку Наталії Вітренко взяли підписи Олега Сала і Василя Варцаби, колишніх начальників відповідно Львівського та Закарпатського управлінь МВС, які перебувають у міжнародному розшуку і яких досі не знайшла міліція.

Луценко обіцяє дати інформацію по кожному у списку, хто згідно із соціологічними дослідженнями претендує на місця у майбутньому парламенті, хоча у ЦВК вже надійшло 9 скарг від різних опозиційних політичних сил, які вважають, що міністр агітує проти них. Юрій Луценко:

«Згідно Закону „Про міліцію”, я як посадова особа зобов’язаний інформувати громадян про криміногенну ситуацію. Тому я інформую про криміногенну ситуацію в окремо взятих політичних списках. При цьому ЦВК мені зробила зауваження, попросила мене бути стриманим, тому я дуже стримано інформую про те, що в списках Блоку Наталії Вітренко знаходиться як мінімум двоє осіб, які оголошені в український та міжнародний розшук. Знаходяться також й інші особи, які представляють собою оперативний інтерес МВС. В даному випадку це не означає агітація „за” чи „проти”: для братви, можливо, це „за”, а для не-братви – можливо, це „проти”. Це їхня справа, як голосувати».

Луценко пообіцяв дати відповідну інформацію й стосовно списків „Нашої України” та БЮТ. Вони стали відомі пізніше і над ними, як каже вiн, вiн ще попрацює.

Оцінюючи роботу міліції загалом, Юрій Луценко зазначив, що за рік нової влади міліція знищила понад 500 організованих злочинних угрупувань, а кількість вбивств зменшилася на 12,5 відсотків. Проте міністр визнав, що тортури й затягування справ залишаються реаліями української міліції.

Всі новини дня

Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН щодо України. США винесуть її на Генеральну Асамблею наступного тижня

Під час голосування щодо резолюції в Раді Безпеки ООН 30 вересня 2022 року посол Росії в ООН Василь Небензя єдиний був проти, як і на цьому фото від  25 лютого 2022 року, зробленому через два дні після нападу Росії на Україну.

Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, яка засуджує проголошену Москвою анексію частини України. За резолюцію, внесену yп'ятницю Сполученими Штатами та Албанією проголосувало 10 країн, Індія, Китай, Бразилія та Габон утрималися.

Держсекретар Ентоні Блінкен ще перед голосуванням в п’ятницю заявив, що наступного тижня США та Албанія винесуть резолюцію на голосування в Генеральній Асамблеї, яка складається з 193 членів, і де не діє право вето.

«Якщо Росія заблокує Раду Безпеки у виконанні своїх обов'язків, ми попросимо Генеральну Асамблею ООН, де кожна країна має право голосу, чітко дати зрозуміти, що перекроювати кордони силою неприйнятно», – сказав Блінкен.

Раніше президент Росії Володимир Путін оголосив про анексію чотирьох частково окупованих Росією регіонів України, які складають 15% території України. Як зауважують оглядачі, це – найбільша анексія в Європі з часів Другої світової війни. Цей крок рішуче відкинули західні країни і навіть багато близьких союзників Росії.

Посолка США Лінда Томас-Грінфілд представила резолюцію, що закликала не визнавати жодних змін статусу Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей України та зобов'язувала Росію вивести свої війська.

У залі ради вона стверджувала, що спроба анексії території суверенної нації суперечить основоположним принципам Організації Об’єднаних Націй, і сказала, що Путін на Червоній площі святкує «це явне порушення міжнародного права» концертом. Київ і західні лідери засудили «референдуми», що проходили «під дулом зброї», як фальсифікацію.

Посол Росії в ООН Василь Небензя, який єдиний підняв руку, голосуючи проти резолюції, стверджував, що окуповані Росією регіони самостійно вирішили бути частиною Росії.

«Повороту назад не буде, як намагається нав’язати сьогоднішній проект резолюції», – сказав Небензя.

Китай висловив занепокоєння щодо «тривалої та розширеної кризи» в Україні.

Представник Пекіна в ООН Чжан Цзюнь стверджував, що "суверенітет і територіальна цілісність усіх країн повинні бути захищені", але "законні проблеми безпеки" країн також слід сприймати серйозно.

Посол України в ООН Сергій Кислиця заявив, що «самотня рука» представника Росії, піднята проти резолюції, «знову засвідчила ізоляцію Росії в її відчайдушних спробах заперечити реальність і наші спільні зобов’язання, починаючи зі Статуту ООН».

«Представник Путіна пішов слідами свого господаря в Москві, де сьогодні було організовано лялькову виставу, яка намагався заперечити очевидне – що агресивний і авантюристський режим у Росії прямує до неминучої поразки», – сказав Кислиця.

Він нагадав, що у п’ятницю щонайменше 30 мирних жителів загинули та 88 були поранені внаслідок російського обстрілу Запоріжжя.

«Росія продовжує свою геноцидну практику вбивства українців, тортур і утисків на окупованих територіях. Тому єдиний спосіб зробити так, щоб усі українці на всій суверенній території України почувались у безпеці та під захистом своєї держави – повернути українські прапори на всій території окупованого Донбасу, півдня України та Криму», – сказав Кислиця.

За його словами, Україна має повне право звільнити свої території та людей і буде продовжувати це робити, незалежно від слів і вчинків Росії.

«Самотнє негативне голосування в ганебній реальності РБ ООН: якщо Рада не може виконати свій мандат разом з Росією, вона повинна діяти без неї. Фальшиві референдуми є елементами агресії, всі, хто причетний до організації чи проведення цього фарсу, будуть притягнуті до відповідальності», – наголосив Кислця у своєму твіті.

У повідомленні було використано інформацію агентства Reuters.

Реакція США та НАТО на заявку України про пришвидшений вступ до НАТО. Відео

Реакція США та НАТО на заявку України про пришвидшений вступ до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

Україна подає заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою. Про це заявив Володимир Зеленський у відповідь на оголошення Путіна про незаконну спробу анексію українських територій. Держсекретар Ентоні Блінкен на це сказав, що США підтримують політику відкритих дверей альянсу.

Конгрес США схвалив додаткове фінансування для України на понад 12 мільярдів доларів. Відео

Конгрес схвалив додаткове фінансування для України на понад 12 мільярдів доларів. Американські конгресмени засудили оголошення Путіним незаконної анексії українських областей та закликали Білий дім надіслати Україні більше озброєнь.

Відповідь США на незаконну спробу анексії – подробиці з Білого дому. Відео

Відповідь США на незаконну спробу анексії – подробиці з Білого дому. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:52 0:00

США запровадили санкції проти Росії через оголошення незаконної спроби анексії територій України. Обмеження оголосили три відомства: Держдепартамент, Міністерство фінансів та Міністерство торгівлі США. Зі свого боку Джо Байден заявив: нинішні дії Кремля не мають жодної легітимності.

Канада ввела санкції проти колаборантів російського режиму, причетних до фіктивних референдумів в Україні

Міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі під час спільної прес-конференції з Державним секретарем США Ентоні Блінкеном у Вашингтоні

У пʼятницю, 30 вересня, міністр закордонних справ Канади, Мелані Жолі, оголосила, що Канада запроваджує нові санкції у зв’язку з неспровокованим і невиправданим вторгненням Росії в Україну, чере фіктивні референдуми та спробу анексії Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізьких областей України.

На своїй сторінці у Twitter, Мелані Жолі, прокоментувала: "Путінська «анексія» української території не має легітимності і ніколи не буде визнана. Територія України залишиться українською".

Під час спільної прес-конференції Мелані Жолі з Державним секретарем США Ентоні Блінкеном у Вашингтоні в пʼятницю, Жолі заявила, що Канада вводить санції проти 43 російських олігархів, фінансової еліти та членів їхніх сімей; так званого керівного органу у Херсоні; і 35 підтримуваних Росією високопосадовців у Донецьку, Луганську, Херсоні та Запоріжжі.

Додадково, у заяві на сайті Міжнародних справ Канади йдеться про заборону певних операції в або з окупованими Росією районами Херсонської та Запорізької областей, включаючи інвестиції та експорт.

Канада також продовжуватиме вивчення варіантів нових заходів у відповідь на триваючі порушення суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України разом із своїми партнерами-однодумцями.

Як "Голос Америки" повідомляв раніше, МЗС Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Британії, США та Євросоюзу заявили: “Ми ніколи не визнаємо ні так звані анексії, ні фіктивні “референдуми”, які були проведені під дулом зброї. […] Ми закликаємо ширшу міжнародну спільноту відкинути жорстоку експансію Росії, її намагання заперечити існування України як незалежної держави”.

Більше

XS
SM
MD
LG