Спеціальні потреби

Полiтологи реагують на указ про чеснi вибори


Президент України сьогодні підписав Указ про забезпечення в країні чесних виборів. В документі всі державні органи зобов`язані не втручатися у хід виборів та надавати всіляке сприяння у створенні конкурентних умов для учасників кампанії. Про це Ющенко говорив і у зверненнi до українського народу в річницю своєї інавгурації. На указ уже вiдреагували деякi полiтологи.

У понеділок Віктор Ющенко підвів підсумки свого річного керування країною. Попри оцінки політологів про те, що країна перебуває в стані політичної кризи, Ющенко говорив про свої головні успіхи.

Водночас, головне, чого чекали від президента, це - плану врегулювання політичної кризи. Ющенко закликав всі органи влади утриматися від дестабілізації ситуації в країні, а також закликав підписати меморандум про чесні вибори. Політолог Володимир Фесенко каже, що Ющенко фактично продемонстрував політичним елітам власний нейтралітет, і показав, що він за певних умов готовий утриматися від ревізії політичної реформи.

Натомість політолог Олександр Палій каже, що у разі недотримання цих умов політичними силами, президент матиме моральне право змінити Конституцію знову після парламентських виборів.

Щодо підписання указу про чесні вибори, то це, як вважають, спроба Ющенка продемонструвати себе вище учасників виборчих змагань, задекларувавши прихильність лише одній ідеї – демократичних виборів. На думку пана Палія, це логічний крок у ситуації, коли єдиним легітимним органом влади залишаєтсья глава держави.

Більш докладно позицію Ющенка мають викласти пізніше -- у зверненні до парламенту. Але це відбудеться вже тоді, коли депутати повернуться із канікул на останню парламентську сесію.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG