Спеціальні потреби

Україна таки купуватиме газ у РосУкрЕнерго


Сьогодні ввечері таки було оголошено про створення підприємства, яке буде покупцем газу від компанії РосУкрЕнерго. Ця компанія називатиметься УкрГазЕнерго, і РосУкрЕнерго належить половина її акцій. Решта – у власності Нафтогазу України. Втiм в угоді прописано, скільки газу Україні поставлятиме РосУкрЕнерго та за якою ціною.

Весь день від сьогоднішнього ранку ширилися чутки про те, що спiльне пiдприємство з Росукренерго, яке фактично купуватиме російський та туркменський газ, таки створили. Про це говорив навіть прем`єр Єхануров, який відзначив насамперед те, що в угоді про створення підприємства записали і те, скільки і за скільки українці фактично отримуватимуть газ.

Однак офіційна інформація з`явилася лише увечері. Виконавчі директори РосУкрЕнерго Костянтин Чуйченко й Олег Пальчиков дали брифінг, на якому оголосили про основні пункти угоди щодо створення спiльного пiдприємства. Відповідати на запитання журналістів вони категорично відмовилися. Відтак, більшість нюансів угоди таки залишаються невідомими.

Втiм головні пункти виглядають так: нова компанія створюється з метою "постачання газу на український внутрішній ринок в обсягах, що забезпечують щорічний баланс газу України". Такі розміри є у 2006 році 34 млрд. кубометрів, а в наступні 4 роки - до 60 млрд. кубів.

І головне протиріччя щодо створення спiльного пiдприємства – якою буде ціна газу. Нині керівники РосУкрЕнерго заявляють, що ця ціна -- 95 доларів за тисячу кубів -- залишатиметься до 2010 року. Як відомо, раніше ці ж люди заявляли, що це ціна лише на півроку, і це була головна претензія Юлії Тимошенко до уряду Єханурова.

Більше того, за інформацією, що прозвучала на брифінгу, ця компанія, згідно iз статутом, не може володіти газотранспортними мережами чи газосховищами. Статутний фонд – 5 мільярдів гривень, і очолить СП УкрГазЕнерго українець. Щоправда, поки що невідомо хто саме. Виконуючим обов`язки поки що став заступник голови Нафтогазу Ігор Воронін, який фігурує у розслідуванні СБУ оборудок РосУкрЕнерго. Не виключено, що це стане черговою порцією критики на адресу підписаних газових угод.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG