Спеціальні потреби

Актуально

Газотрейдери хочуть додаткових угод з Росією

Представники асоціації «Газові трейдери України» вважають, що підписання угоди між Росією та Україною залишить газовий сектор непрозорим. За словами президента асоціації Романа Сторожева, Україні необхідно отримати додаткові гарантії від Росії про те, що протягом наступних п`яти років РосУкрЕнерго стабільно постачатиме в Україну газ за встановленою ціною.

Асоціація газових трейдерів України у підписаній між Україною та Росією угоді бачить кілька позитивних моментів. По-перше, відтепер Україна матиме повний баланс щодо постачань газу. По-друге, важливо, що існує стабільна ціна у 95 доларів за тисячу кубометрів. Проте, на думку президента Асоціації газових трейдерів України Романа Сторожева, уряду необхідно отримати додаткові гарантії вiд Москви, що протягом наступних п`яти років ця ціна не буде змінюватись. Крім того, Сторожев наголошує на необхідності встановити граничну ціну на газ:

«З метою забезпечення стабільних цін на внутрішньому газовому ринку ми пропонуємо НКРЕ встановити для УкрГазЕнерго граничну ціну на газ, а Кабміну забезпечити прийнятний рівень рентабельності СП, виходячи з укладених угод».

Пам`ятаючи про досвід деяких компаній-посередників, Асоціація газотрейдерів України також звертається до Кабінету Міністрів з пропозицією укласти низку угод, які б гарантували стабільність роботи самого РосУкрЕнерго:

«З метою безперебійного забезпечення України газом, ми вважаємо за необхідне укладання міжурядових угод для забезпечення додаткових гарантій від уряду Росії щодо стабільності роботи РосУкрЕнерго на українському ринку. Дуже б не хотілось, щоб РосУкрЕнерго повторило долю Ітери, в якої зіпсувались взаємини з Газпромом і вона змушена була піти з нашого ринку».

Для того, щоб вивести нафтогазовий комплекс України з кризи, Асоціація газових трейдерiв України пропонує змінити принципи формування внутрішніх цін на газ, зокрема, для населення. Роман Сторожев каже, що Верховна Рада має внести зміни до бюджету на цей рік, передбачивши, принаймні, на друге півріччя виплату субсидій малозабезпеченим верствам населення як компенсацію за підвищення ціни на газ. Отримати відповіді на низку питань стосовно діяльності РосУкрЕнерго, газотрейдери України планують після оприлюднення всіх документів, пов`язаних із створенням цієї компанії.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG