Спеціальні потреби

Ющенко насамперед хоче чесних виборiв


Проведення чесних виборів – головний пріоритет у діяльності президента України. Про це заявив на традиційному п`ятничному брифінгу перший заступник голови президентського секретаріату Іван Васюник, пояснивши водночас, як секретаріат планує виконувати Указ глави держави про чесні вибори.

Новий президент проведе вибори по-новому. Замість рознарядок областям, хто скільки має забезпечити відсотків, з вулиці Банкової роздаватимуть прочухани тим керівникам, які обмежать право вільного вибору громадян. Принаймні це обіцяють у президентському секретаріаті. Як заявив перший заступник голови секретаріату Іван Васюник, чесні вибори є для президента пріоритетом номер один. Глава держави видав указ про чесні вибори і зобов`язав місцеві держадміністрації забезпечити рівні можливості всім суб`єктам виборчого процесу та забути про адмінресурс.

Як повідомила прес-секретар Ющенка Ірина Геращенко, відтепер президент щотижня телефоном спілкуватиметься з губернаторами, щоб з`ясувати, як виконується його Указ.

«Президент України переконаний, що сьогодні величезна відповідальність за те, як пройдуть ці вибори в Україні, лежить саме на місцевих органах влади, на главах облдержадміністрацій. Саме так налаштовується зараз робота з регіонами, коли ми просимо наших колег в першу чергу продемонструвати суспільству, що Україна готова до виборів і що тут не буде задіяний адмінресурс – ані в центрі, ані на місцях».

На брифінгу в президентському секретаріаті йшлося також про болючу проблему – досі не сформований Конституційний суд. У секретаріаті висловлюють сподівання, що наступного тижня нарешті відбудеться приведення суддів до присяги, а вперте небажання Верховної Ради формувати Конституційний суд називають узурпацією влади. Іван Васюник:

«Основною причиною несформованості КС є перевершення своїх повноважень парламентом. Практично в умовах, коли Україна переходить дуже відповідальний і непростий етап політичної реформи, тобто зміни системи влади, це має ознаки певної узурпації влади одним органом державної влади».

Окрім проблем державних, журналісти розпитували першого заступника президентського секретаріату про особисте – його поїздку разом з дружиною на Олімпіаду в Турин. Як заявив Іван Васюник, він їздив налагоджувати контакти і представляти Україну, а тому здивований предметом дискусії:

«Я не бачу ніякої проблеми у тому, що це була як представницька функція, так і функція, яка виходить безпосередньо з моїх обов`язків».

Як він додав, його дружина їздила в Турин за власний рахунок. Що ж до дружини міністра з питань молоді і спорту Юрія Павленка, то вона – зазначила прес-секретар Ющенка Ірина Геращенко – працює в секретаріаті, у відділі зовнішньої політики. Коментуючи тему з присмаком скандальності – відвідин урядовцями олімпійських ігор – Ірина Геращенко порадила “не розглядати кожне відрядження як зловживання”. Як вона сказала, “на таких заходах не буває жодної країни, яка б не була представлена урядовою делегацією”.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG