Спеціальні потреби

Ющенко дав ексклюзивне iнтерв`ю УТ-1


Майбутні парламентські вибори будуть чесними, а організаторів фальсифікацій минулих президентських таки покарають. Про це президент України Вiктор Ющенко заявив в понеділок у вечірньому ексклюзивному інтерв`ю для УТ-1.

Чого чекати українцям від вступу до СОТ і чому влада вірить, що вибори будуть чесними. Такою була заявлена тема ексклюзивного інтерв`ю, що його президент дав Першому національному телеканалу. Отримане від Сполучених Штатів добро на вступ України до Світової організації торгівлі Віктор Ющенко назвав вирішальною перемогою:

«Сьогодні підписується досить важливий протокол між Україною і Сполученими Штатами Америки. Це вирішальна перемога, яка була досягнута в рамках переговорного процесу за останні декілька тижнів. В цілому цей процес дає нам збільшення товарообороту для країни 10% і, як стверджують експерти, ріст валового продукту від одного до півтора відсотка з розрахунку на рік».

Від вступу до СОТ президент очікує, як було сказано, моментальної дії: за його прогнозом, якщо Україна приєднається до організації у другому кварталі нинішнього року, то вже наприкінці року “маленький українець” відчує позитивний ефект.

Говорячи про українську економіку, Ющенко чітко ділить минулий рік на періоди двох прем`єрів. Юлії Тимошенко дістаються негативні оцінки, Юрію Єханурову – позитив. Глава держави не називає прізвища колишньої соратниці, але саме на її адресу лунають звинувачення у зраді, кар`єризмі, намаганні отримати владу для себе. Ющенко спростовує також улюблену тезу Тимошенко про наступні парламентські вибори як вибори прем`єра:

«Переконаний, що це не є вибори канцлера чи вибори прем`єра. Перш за все це вибори стабільного українського парламенту».

І каже, що на посаду глави післявиборчого уряду підтримуватиме Єханурова:

«Я Юрія Івановича буду підтримувать, тому що це компетентна людина, яка зараз велику справу робить для України без галасу, без скандалів, без криз, без піару».

Відповідаючи на запитання про те, якими будуть його дії, якщо на виборах переможуть антипрезидентські сили, котрі й висунуть прем`єра, Віктор Ющенко заперечив: такої ситуації не буде. За його словами, питання про реванш не стоїть, оскільки сили Майдану у будь-якому разі переважають. Питання, як було сказано, стоїть про інше – як зібрати їх воєдино.

Коментуючи тему чесних виборів, президент вказав на очевидну, на його думку, різницю між нинішньою парламентською і минулою президентською кампанією. І на доказ показав металевого “їжака” – з тих, що кидали тоді під колеса опозиції. Сьогодні опозиційних плакатів по містах розвішано більше, ніж провладних, -- констатує Ющенко, є свобода слова, а влада демонструє меншу присутність на виборах.

Чи будуть вибори чесними – залежить і від того, чи будуть покарані фальсифікатори. І як повідомив у своєму інтерв`ю УТ-1 глава держави, у так званій “серверній справі” про організацію фальсифікацій минулих виборів на найвищому рівні є підстави для нового оптимізму:

«Сьогодні набирає нової потужності серверна справа. Кілька днів тому вона повернена до СБУ, і там є цікава інформація», -- сказав президент.

XS
SM
MD
LG