Спеціальні потреби

Прогнозують помаранчево-блакитну коалiцiю


Після виборів у Верховній Раді не буде ні помаранчевої, ані біло-блакитної коаліції. Вона буде помаранчево-блакитною. До цієї думки схиляється абсолютна більшість політологів, які прогнозують співпрацю у майбутньому парламенті “Нашої України” з Партією регіонів.

У майбутній Верховній Раді “Наша Україна” об`єднається з Партією регіонів. У поєднання антиподів вірить абсолютна більшість політологів. Говорить Олесь Доній:

«Стабільна коаліція, яка може набрати до двох третин голосів, це, зрозуміло, коаліція помаранчева і біло-блакитна. Тобто Наша Україна і Партія регіонів з додатком або Соцпартії, або Блоку Литвина. До цього не готовий електорат, але до цього поступово починають бути готові еліти».

Свої висновки експерти будують на виборчій арифметиці. Жодна з політичних сил, що йдуть у Верховну Раду, не зможе самостійно сформувати більшість. Під загрозою розпуску парламенту доведеться домовлятись. Жадані 226 голосів гарантуватиме лише об`єднання нашоукраїнців з регіоналами.

Для виборців це може стати шоком. Як свідчать опитування, найбільш природною суспільство вважає коаліцію в складі Нашої України, БЮТ і соціалістів – і категорично не сприймає союзу помаранчевих з антипомаранчевими. Радник Юлії Тимошенко Олег Медведєв вважає, що до утворення неприродної коаліції вже почали готувати громадську думку:

«Тобто іде інтенсивна підготовка громадської думки до створення коаліції Нашої України і Партії регіонів. Хоча, безумовно, до виборів жоден з потенційних учасників цієї коаліції про це не заявить, бо це буде дуже сильним ударом по їхнім електоратам. І один контрагент, і інший в разі оприлюднення подібних намірів істотно втратять голосів серед своїх виборців».

На перешкоді такому блокуванню стоїть передовсім лідерка БЮТ, -- каже московський політолог Андрій Окара:

«Юлія Тимошенко робить все, аби така коаліція не відбулася. Якщо подивитися логіку її передвиборчої кампанії, все, що вона говорить і робить, все спрямовано на те, щоб не дати Ющенку і його прихильникам створити коаліцію з донецькими, з Партією регіонів, а вони самі вже, як можна аналізувати, то вони саме вже до цього морально готові. Вона завжди попрекає Ющенка Майданом, те, що НУ скрізь пише "Не зрадь Майдан", фактично це месидж Тимошенко до Ющенка. Приблизно так: Ющенко, не зрадь Майдан, Ющенко, прихід донецьких, прихід на прем`єрську посаду Януковича або Рината це крах для країни».

На думку іншого експерта, Володимира Фесенка, попри парадоксальність коаліції помаранчевих і біло-голубих, їх союз може стати умовою стабілізації обстановки в країні:

«Я б не казав, що взагалі буде відмова від ідей Майдану. Якщо буде створюватись коаліція між НУ і ПР, соціалістами або блоком Литвина... то головне питання – ціна компромісу. Я не думаю, що НУ і президент підуть на такі поступки, які б перекраслили всі досягнення Майдану, помаранчевої революції. Навпаки, скоріше за все, більше поступок буде з боку ПР. Головна проблема це проблема прем`єра. І я думаю, що і президент, і НУ обов`язковою умовою, можливо, ультимативною умовою створення такої коаліції можуть висунути таке – щоб майбутнім прем`єром не був Янукович або Ахметов або інша одіозна фігура з боку Регіонів. По-друге, це підтримка геополітичного і зовнішньополітичного курсу держави, європейського вибору. Це друга суттєва умова».

Думку про те, що створення союзу Регіонів і Нашої України може виявитись єдиним виходом з післявиборчої політичної кризи, поділяє політолог Максим Стріха:

«Безумовно, це буде великою травмою для виборців, які голосували за ці сили, причому з обох сторін. З іншого боку, добрі політики мусять розглядати всі можливі варіанти, оскільки за тим стоїть, на жаль, доля України, бо можна технічно піти на розпуск парламенту. Але ще одну виборчу кампанію Україна просто не витримає», -- вважає Максим Стрiха.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG