Спеціальні потреби

Актуально

Американські студенти невдоволені свободою слова у ВУЗах.

Університети в США віддавна вважають себе бастіонами вільної думки і свободи вислову. Втім, останніми роками студенти консервативних поглядів почали кидати виклик, як вони це називають, ліберальним упередженням в університетських містечках по всій країні.

Зібрання консервативно настроєних студентів в Джорджтаунському університеті у Вашингтоні. У багатьох ВУЗах Америки консервативні студенти б'ють у тривогу, звинувачуючи ліберальних професорів у порушенні їх прав на свободу слова в класах і взагалі в університетських приміщеннях. Александер Бозмоскі організував так званий День «Повернімо собі Джорджтаун», як вияв солідарності студентів-консерваторів. За його словами, на парі з філософії на тему публічної політики за участю тридцяти студентів, якщо ви висловите підтримку позиції проти абортів, то наступних тридцять хвилин вас переслідуватимуть професор і тридцять активістів за право на аборт. Якщо ви не маєте достатньо самовпевненості, то вам буде важкувато. На переконання деяких студентів, професори використовують класи як політичні трибуни для пропагування своїх поглядів. Для пропагування замість навчання. В Академічному біллі прав серед іншого говориться, що політичні і релігійні погляди не повинні бути фактором у наданні постійного статусу професорам. І що студентам ставитимуть оцінки на основі знання матеріалу, а не в залежності від їхніх політичних і релігійних переконань. Співробітник Американського Товариства університетських професорів Джонатан Найт є проти Білля прав. «Ми вважаємо Білль неправильним і помилковим. Ми рішуче виступили проти нього, тому що він замінив би судження професорів судженням політиків щодо того, що вважається рівновагою в класі, в ставленні оцінок, і в призначенні професорів на посади в коледжах і університетах», - заявив він. Натомість студентка Джорджтауну Кетерин Бойл переконана в тому, що Білл прав у цьому університеті конче потрібний. «У деяких ситуаціях, якщо ви надто наполегливо обстоюєте свої ідеологічні погляди, професори вбачатимуть у вас загрозу собі. Вони, мовляв професори, 20 років готувалися на цю посаду. Вони знають, про що говорять. Отож, як сміє якийсь студент казати професору, що він помиляється, чи навіть говорити, що він з ним не зпогоджується?», - каже вона. Дебати щодо академічної свободи в цю пору ведуться в понад 10 асамблеях штатів, які утримують державні ВУЗи. Досі Академічний Білль прав не отримав великої підтримки, бо більшість законодавців поважають автономію університетів і їхнє право самим визначати академічну політику і процедури.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG