Спеціальні потреби

США пiдтримають Україну без РосУкрЕнерго


«Сполучені Штати підтримають український уряд, якщо той вирішить виключити із схеми постачання газу підозрілу компанію-посередника РосУкрЕнерго». Про це сьогодні у виступі перед київськими студентами заявив посол США Джон Гербст. Американський дипломат також говорив про українські парламентські вибори, які назвав найчеснішими за час незалежності.

Американський дипломат Джон Гербст прийшов до Вісконсінського університету в Києві, щоб поділитися враженнями від нинішньої парламентської кампанії в Україні. Вiн каже, що вона абсолютно не схожа на президентські вибори 2004. 15 місяців тому громадяни відстояли своє право вільно обирати. Про Україну взнав весь світ. І виграв не стільки Віктор Ющенко, як громадяни країни, сказав вiн:

«Нинішня виборча кампанія до Верховної Ради – найчесніша в українській історії. Це має бути певною ознакою, що й самі вибори наступної неділі будуть чесними. Але міжнародні спостерігачі все одно будуть тут. Сполучені Штати також надсилають своїх спостерігачів, щоб зробити все можливе для проведення чесних виборів», -- зазначив Гербст.

Щоб допомогти Україні провести чесні вибори, США надали понад 13 мільйонів доларів. Ці гроші йдуть на навчання спостерігачів, підтримку громадських організацій та незалежних мас-медіа. Меседжі, які намагагався донести до молоді посол майже такі ж, як під час президентських виборів. Сполучені Штати не підтримують жодну політичну силу. Вашингтон буде працювати з будь-яким урядом, який демократично оберуть українці. Навіть якщо нова влада буде противником вступу до НАТО та ЄС. США й надалі співпрацюватимуть з Україною в диверсифікації її енергопостачання:

«Ми також дуже відкрито сказали, якщо український уряд хоче переглянути газові угоди та позбавитися від підозрілої компанії РосУкрЕнерго, Сполучені Штати це підтримають», -- пiдкреслив американський посол у Києвi Джон Гербст.

XS
SM
MD
LG