Спеціальні потреби

США вважають вибори у Бiлорусi нелегiтимними


Як Бiлий дім, так i Держдепартамент США назвали нелегiтимними президентськi вибори в Бiлорусi, на яких абсолютним переможцем проголошено Олександра Лукашенка. Докладнiше на цю тему ми розмовляли з другим заступником державного секретаря США з питань Європи та Євразії Дейвiдом Креймером:

«Сполученi Штати не можуть прийняти результати вчорашнiх виборів у Білорусі як легітимні, тобто оголошення Центральною виборчою комiсiєю Олександра Лукашенка абсолютним переможцем. Ми ознайомилися з попереднім звітом ОБСЄ, який описує низку проблем і де зазначено, що Білорусь не виконала зобов`язань, якi вона взяла на себе як член ОБСЄ. Ми були приголомшенi всiма порушеннями, залякуваннями, атмосферою страху, яка була створена режимом в Бiлорусi. Ми також хочемо підтримати тих, хто бореться за демократію у Білорусі, привітати їх з прогресом, якого вони досягли у напрямку приближення Білорусі до демократичного майбутнього. Ми підтримуємо їх заклик до повторних виборів i ми вважаємо, що те, чого досягнули борцi за демократію в Бiлорусi, заслуговує на нашу пiдтримку».

Дейвід Креймер зазначив, що Сполучені Штати стоятимуть по сторонi білоруського народу i коордиватимуть свої майбутнi кроки щодо Бiлорусi з європейськими структурами:

«Сполучені Штати працюють дуже тісно з Європейським Союзом , розглядаючи різні можливі кроки, які ми можемо зробити у відповідь на фальсифікацію виборів або у відповідь на можливе застосування сили. На щастя, принаймнi у неділю, застосування сили, наскiльки нам вiдомо, не вiдбулося, але є ризик, що це може статися пiд час демонстрацій, до яких закликає опозиція. Ми закликаємо обидві сторони до стриманостi, але особлива відповідальність щодо незастосування сили лежить на уряді, бо саме вiн є тим, хто володіє зброєю. Опозицiя її не має. Опозиція має право на протести, на мирні зібрання, на критику уряду і висловлювати свою позицію щодо результатів».

Дейвiд Креймер також відзначив високий рівень співпраці у питаннях Білорусі з українським урядом.

XS
SM
MD
LG