Спеціальні потреби

Посла Гербста переводять на нову посаду


Дипломатичне представництво Сполучених Штатів в Україні отримає нового керівника. Нинішнього посла Джона Гербста призначено координатором Офісу з реконструкції та відбудови. Ця американська урядова установа планує дії державних та приватних інституцій з врегулювання конфліктних ситуацій в інших країнах. Як повідомляє американський Держдепартамент, Джон Гербст обійме нову посаду вже цієї весни. Тим часом посол переймається наданням допомоги українським урядовим та громадським установам.

Сполучені Штати нададуть технічну допомогу українським правоохоронцям на суму майже 5 мільйонів доларів. Угоду про це відписали представники посольства США та Міністерства внутрішніх справ України. Технічна допомога спрямована на програми зміцнення верховенства права. Сторони зазначають, що розмір американської допомоги для цієї галузі порівняно з минулим роком зріс майже вдвічі. Це має відображати збільшення взаємної зацікавленості урядів обох країн у розширенні співпраці в правоохоронній галузі.

Кошти використатимуться для посилення спецслужб боротьби із корупцією, зміцнення незалежності судової гілки влади та ролі захисників. Українські слідчі отримають програмно-технічної засоби забезпечення оперативно-розшукової діяльності. Допомогу також отримає прикордонна служба.

Заступник голови місії США в Україні Шіла Гволтні, яка підписала угоду від американської сторони, зазначила: «Уряд США вітає зусилля уряду України, спрямовані на реформування правоохоронних структур у відповідності до європейських стандартів, зміцнення незалежності судової влади і забезпечення верховенства права в українському суспільстві». Вона наголосила, що уряд Сполучених Штатів надалі допомагатиме українцям на цьому шляху.

Тим часом в київській бібліотеці для сліпих ім. Миколи Островського відкрився спеціалізований Iнтернет-центр для людей із вадами зору. Завдяки гранту уряду Сполучених Штатів бібліотека отримала три робочих станції, брайлевський і звичайний принтери, брайлевський дисплей і сканер. США оплатили на рік користування Інтернетом для незрячих. Раніше американці надали подібну допомогу Рівненській і Херсонській обласним бібліотекам. Загалом за останні 5 років уряд США виділив півтора мільйони доларів на покращання доступу українських громадян до Інтернету. За ці гроші в багатьох публічних бібліотеках відкрито центри доступу до глобальної мережі.

XS
SM
MD
LG