Спеціальні потреби

Тимошенко каже про таємнi коалiцiйнi розмови


“Наша Україна” веде з Партією регіонів таємні переговори про створення коаліції в парламенті. Про це заявляє Юлiя Тимошенко. Лідерка БЮТ закликала припинити кулуарні перемовини з біло-блакитними і негайно створити помаранчеву коаліцію в рамках раніше узгоджених передвиборчих домовленостей.

«Сьогодні постала загроза створення коаліції між блоком “Наша Україна” і Партією регіонів», застерігає Юлія Тимошенко. За даними лідерки БЮТ, між біло-блакитними і помаранчевими йдуть закулісні переговори, причому противники і прихильники неприродного союзу, каже вона, у нашоукраїнському таборі поділилися в співвідношенні 80 відсотків до двадцяти. Однак ті 20% найвпливовіші, каже Тимошенко, і концепція про коаліцію з Партією регіонів переважає. Яке буде рішення, за її словами, залежить особисто від президента:

«Сьогодні виключно персонально від президента країни залежить, який шлях розвитку країни буде обраний. Або союз з кланами, або союз демократичних сил, які уособлені трьома партіями і блоками, які перемогли на цій парламентській кампанії».

Союз вчорашніх заклятих ворогів спробують пояснити єднанням Сходу і Заходу, попереджає лідерка БЮТ. Проте, за її словами, єднатимуться насправді старі клани з новими. Тимошенко прокоментувала заяву лідера Партії регіонів Рината Ахметова на його першій прес-конференції 30 березня:

«По Фрейду Ринат Ахметов висловив суть процесів, які відбуваються. Він сказав, що політичний союз Партії регіонів з блоком Наша Україна може відбутися не по коханню, а власне це значить, не по ідеологічних принципах, а по розрахунку. Я хотіла б запитати – якими купюрами розраховуватись будемо?».

Юлія Тимошенко дорікає нинішнім залаштунковим переговорникам, які дуже швидко забули, як перед виборами зарікалися вступати одне з одним в союзи:

«Наприклад, Партія регіонів Януковича робила заяви, що ні за яких обставин “з помаранчевими обізянами” єднатись не будуть. Я дуже добре пам`ятаю ці заяви, я хочу, щоб зараз хтось за цей базар відповідав».

Тимошенко закликала “Нашу Україну” припинити будь-які сепаратні переговори за межами демократичної коаліції і невідкладно підписати коаліційну угоду за раніше узгодженим проектом. Лідерка блоку, що здобув друге місце на виборах, вкотре підтвердила, що претендує на посаду глави уряду – не більше і не менше. Екс-прем`єрка повідомила, що її політична сила відмовляється від спікерської посади. Як сказала вона, «ми не претендуємо на спікерську посаду і вважаємо, що вона має належати нашим партнерам».

На прес-конференції Тимошенко заявила також, що заяви про відсутність фальсифікацій на виборах були передчасними. Лідерка БЮТ продемонструвала журналістам фальсифікати протоколів з виборчих дільниць у Донецьку і пообіцяла звернутися до Генпрокуратури та МВС, щоб розібратися зі свідомим затягуванням та фальсифікаціями підрахунку голосів на деяких дільницях Сходу України. «Я попереджаю донецьку камарілью – демократія з такими протоколами несумісна», -- заявила Юлiя Тимошенко.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG