Спеціальні потреби

Ахметов про умови коалiцiї з Нашою Україною


Фаворит парламентських виборів Партія регіонів не виключає створення парламентської більшості разом з блоком «Наша Україна». Про це повідомив один з провiдних членiв партії Рінат Ахметов.

Головне питання, яке турбує український політикум після завершення парламентських виборів, це – формування коаліції. Юлія Тимошенко, яка планувала використати стратегію «бліц-крігу», розуміючи, що з кожним наступним днем шанси на створення «помаранчевої» більшості стають все примарнішими, вже б’є на сполох. А переможець перегонів – Партія регіонів, тим часом, не виключає можливості утворення коаліції разом з «Нашою Україною».

Найзаможніша людина в Україні, провiдний член Партії регіонів Рінат Ахметов каже, що політична сила, яку він представляє, відкрита для діалогу, якщо у тих, хто увійде до більшості, будуть єдині цілі:

«Договір - це тоді, коли чітко і зрозуміло визначені спільні цілі. Наша мета - економічне зростання і об`єднання України, а змова – це тоді, коли прагнуть поділити крісло, але при цьому цілі у всіх різні, але такі апетити! Жодної дієти. А крісла хочуть такі, що ще меблева фабрика не навчилась виготовляти. Тому наша мета – економічне зростання, об’єднання України, ми відкриті для діалогу».

«Наша Україна», яка так і не змогла позмагатись з Партією регіонів у кількості набраних голосів, все ж отримала «золоту акцію», яка дозволяє їй торгуватись із блоком Юлії Тимошенко та Партією регіонів. З обома політичними силами у провладного блоку натягнуті стосунки. За словами Ахметова, на заваді створення «блакитно-помаранчевої» коаліції стоять переконання провладної сили:

«Чим запам’ятався 2005 рік? Вони - за реприватизацію, а ми за повагу прав приватної власності. Вони - за жорстке державне регулювання, тобто за регулювання цін на м’ясо, на нафтопродукти, молоко, я думаю, ви це прекрасно пам’ятаєте, а ми - за ринкову економіку. Вони за фальсифікацію кримінальних справ проти своїх опонентів, а ми за верховенство права, за права людини. От я вважаю, що погляди і принципи ми повинні змінити. Зупинитись на наших».

Чи стануть подібні переконання спільними для помаранчевих та біло-блакитних, покаже час, проте як стверджує Ахметов, якщо спільної коаліції так і не буде створено, Партія регіонів ефективно виконуватиме свої зобов’язання і в опозиції.

XS
SM
MD
LG