Спеціальні потреби

Результати виборiв продовжують оспорювати


У Києві сьогодні продовжилося судове засідання у справі минулих парламентських виборів. Політичні партії, які не подолали тривідсотковий бар'єр, оскаржують дії Центральної виборчої комісії. Вони твердять, що мають докази масових фальсифікацій під час підрахунку голосів. ЦВК називає ці закиди безпідставними.

Третій день триває засідання суду, в якому оскаржуються результати минулих парламентських виборів. Їх скасування домагаються політичні сили, яким, за даними ЦВК, не вдалося подолати тривідсотковий бар`єр. Із Центральною виборчою комісією позиваються блоки Наталії Вітренко „Народна опозиція“, Юрія Кармазіна та Народний блок Литвина, а також партія „Віче“. Загалом вони подали вісім позовів.

Результати виборів – сфальсифіковані, твердять вони. Позивачі кажуть, що представники партій порівняли дані у протоколах з більш ніж половини виборчих округів. Вони побачили неспівпадіння інформації із цифрами, якими оперують у ЦВК. На ці закиди в Центральній виборчій комісії відповідають – багато протоколів по декілька разів переписувалися через технічні помилки. І тому порівнювати різні версії цих документів – некоректно.

Поки що суд заслухав представників блокiв Вітренко та Кармазіна. Йде розгляд формальностей. Підрахувавши голоси, ЦВК ухвалала не постанову, а протокол. Тому, мовляв, вони не можуть оскаржити результати виборів по суті. Якщо суд задовольнить позови – далі вони зможуть знов таки через суд вимагати або перерахунку голосів, або скасування результатів на окремих дільницях.

Тим часом дехто з позивачiв заявляє про політичний тиск на суддів. Лідер партії „Віче“ Інна Богословська стверджує, що від імені президента дзвонять до суду і вимагають певних рішень. Вона відмовилася назвати імена людей, які це роблять, з огляду на можливе кримінальне переслідування. Водночас Богословська висловила сумнів про те, що Віктор Ющенко дійсно має до цього відношення.

ЦВК оголосив офіційні результати виборів до парламенту, за якими до Верховної Ради потрапляє 5 політичних сил. Однак суд заборонив їх публікувати, поки не завершиться їхнє оскарження. Оглядачі кажуть – юридичні перепетії навколо виборів можуть розтягнутися на місяці.

XS
SM
MD
LG