Спеціальні потреби

Тривають дискусiї щодо створення коалiцiї


В Україні тривають дискусії довкола створення парламентської коаліції. Після заяв про провал переговорів щодо «помаранчевої коаліції» від процесу вирішив усунутися і презиеднт Ющенко. Дехто вважає, що процес зайшов у глухий кут.

Кожен день українці очікують новин від тих, кого обрали до нового парлменту. Саме ці люди мають сформувати дієву систему влади. Однак, за 20 післявиборчих днів процес створення урядової коаліції фактично не зрушив з мертвої точки. Можливі учасники коаліції спочатку підписували необхідні угоди, а потім від них відмовлялися, як це сталося з НСНУ. Сьогодні політрада НСНУ ухвалила рішення схвалити підписаний документ, але виключити з нього пункт про те, що саме БЮТ висуватиме кандидатуру прем`єра. Як відомо, з цим Юлія Тимошенко не згодна категорично.

Нашоукраїнці, тим часом, заявляють, що говорити зараз треба не про персоналії, а про програми. Про це, з прозорим натяком на Тимошенко, на засіданні уряду заявив Юрій Єхануров.

Останнім часом представники БЮТ постійно говорять про те, що провина за зрив помаранчевої коаліції лежить на НСНУ, і що сталося це через плани провладної партії об`єднатися з Партією регiонів. Натомість реальністю на сьогодні є союз БЮТ з соціалістами, який наразі у меншості.

У той момент, коли переговори фактично опинилися у глухому куті, від участі в них відмовився і президент Ющенко, як і вiд відповідальності за їх результат. Про це заявила прес-секретар президента Ірина Геращенко.

Українські політологи у цій непростій ситуації продовжують малювати можливі варіанти її розвитку. Найкритичніший із них – імпечмент президенту Ющенку та позачрегові парламентські і президентські вибори. Водночас всі політологи закликають не драматизувати ситуацію і називають її цілком демократичним процесом.

XS
SM
MD
LG