Спеціальні потреби

Кава відтепер не шкодить серцю людини


Нові досягнення в медицині показали, що кофеїн не шкодить серцю людини. Саме такими є результати 2 нещодавно оприлюднених медичних досліджень.

2 тривалі дослідження можливих наслідків вживання кави виявили, що навіть у тих, хто п'є кофеїнові напої літрами - цілком здорове серце! Дослідники стежили за наслідками каво-пиття у понад 120 тисяч осіб у віці від 14 до 20 років. Учених цікавили факти на кшталт: скільки і якої кави вони пили і чи мали при цьому будь-які проблеми з серцем. З'ясовано, що вживання кави, навіть 6 чашок на день, не викликає серцево коронарних захворювань. Але це не значить, що кофеїн корисний для людини, тому зловживати ним не варто. Так каже працівник однієї з вашингтонських лікарень, доктор Патришіа Дейвідсон. Тепер лікарі ведуть дослідження того, чим все ж таки шкідливий кофеїн людині.

Вживання кофеїну не впливає на рівні ані ліпопротеїну високої щільності - простою мовою: 'доброго' холестерину - ЛПВЩ, ані ліпопротеїну низької щільності, так званого: 'поганого' холестерину - ЛПНЩ. Одначе, застерігають дослідники, це не стосується кави, приготовленої без паперового фільтру. «Ми не змогли довести, що атеросклероз вінцевих артерій, що в основному є утворенням холестерину на стінках артерій - те що ми звемо атеросклероз - так от ми не змогли задокументувати, що кофеїн спричинює закупорювання артерій, тобто - атеросклероз», - говорить Патришіа Дейвідсон. Вона каже, що в іншому дослідженні в Коста Ріці виявили, що кофеїн може викликати побічні прояви у людей із сповільненим обміном речовин. Зокрема вони більше ризикують захворіти на серце. Втім, остаточних доказів цьому ще немає. Але в будь-якому випадку медики застерігають, що каву краще пити в поміркованих дозах.

XS
SM
MD
LG