Спеціальні потреби

У вiдставку подав директор ЦРУ Портер Ґосс


Пiсля несповна двох рокiв перебування на посаді у відставку подав голова Центрального розвідувального управління США Портер Ґосс. Пояснень причин своєї відставки пан Ґосс не подав.

Президент Буш оголосив новину в Овальному офісі у п'ятницю. Джордж Буш заявив, що має тісні дружні стосунки з Ґоссом та похвалив зусилля колишнього голови ЦРУ стосовно реорганізації агентства та його допомогу у боротьбі з тероризмом:

«Портер займав свою посаду у перехідний період. Він сприяв інтеграції цього агентства у світову мережу розвідки. Це було нелегким завданням, але з ним він справився», -- зазначив Буш.

Ґосс був призначений президентом Бушем замінити на посаді Джорджа Тенета, який подав у відставку у 2004-му роцi у розпал критики щодо незадовільної роботи розвідки напередодні атак одинадцятого вересня та надання помилкової інформації перед початком війни в Іраку.

Ґосс причини своєї відставки не подає, однак зазначив президентові, що залишає агентство у кращій формі, ніж воно було до його приходу:

«Я хочу заявити, що робота агентства налагоджена. Я насправді вірю, що ми покращили свою ефективність великою мірою. Ті завдання, які ви поставили перед розвідувальними структурами цього народу, на мою думку, насправді підтримують безпеку цієї країни. І я чесно хочу вам заявити, що завдяки вашим рішенням та діям, ми у більшій безпеці».

Ґосс, колишній конгресмен з Флориди та агент розвідки, став контроверсійною постаттю у ЦРУ через те, що привів в агентство, яке має бути політично нейтральним, своїх ідейних союзників. У минулому році об'єм його повноважень дещо зменшився, коли його посаду було підпорядковано Директору національної розвідки. Цей який наразі займає колишнiй посол США у Багдадi Джон Неґропонте. Ґосс перебував на посаді менше двох років. Його наступника президент Буш поки ще не назвав.

XS
SM
MD
LG