Спеціальні потреби

Актуально

Ющенко закликає ветерaнiв до примирення

Напередодні свята перемоги президент Ющенко закликав до примирення ветеранів радянської армії та вояків УПА. Глава держави висловив до них прохання дев`ятого травня подати один одному руки. У традиційному щотижневому радіозверненні Вiктор Ющенко також висловив надію, що новообраний парламент урівняє в правах всіх учасників бойових дій та пообіцяв збільшення державної допомоги ветеранам другої світової.

У радіозверненні, присвяченому 61-ій річниці перемоги, президент Ющенко закликав до примирення ветеранів радянської та Української повстанської армій. Він наголосив, що в роки другої світової війни всі українці, незалежно від кольору прапора, боролися за одне – право вільно жити на батьківській землі. Віктор Ющенко звернувся від імені свого покоління до колишніх червоноармійців та воїнів УПА потиснути один одному руки і не передавати проблему, яка розколює суспільство нащадкам:

«Ми не можемо дозволити, щоб наші діти та онуки спостерігали протистояння за право називатися справжнім ветераном. У цьому протистоянні ми не знайдемо правди. У своїх серцях ми давно простили німців, японців, поляків. Ми простили всіх, хто, можливо, був по той бік окопів. Тепер настав час простити самих себе».

Президент висловив занепокоєння, що на офіційному рівні держава досі не визнала всіх, хто воював за свободу й незалежність України. Віктор Ющенко впевнений, що новий парламент виправить цю несправедливсіть і визнає вояків УПА ветеранами війни. Глава держави пропонує включити цей пункт до програми дій майбутньої урядової коаліції. До цього часу всі спроби зробити це були невдалими. Втім, декілька обласних рад на заході України своїми рішеннями надали колишнім «упівцям» такі ж соціальні гарантії, що мають ветерани радянської армії.

Не надто успішними були до цього часу й заклики до примирення. Ветеранські організації колишніх радянських вояків та «повстанців» постійно конфліктують. У жовтні минулогого року святкування річниці створення УПА на Хрещатику супроводжувалося сутичками. Симпатики лівих партій вигукували образи та звинувачення у співпраці із фашистською Німеччиною.

В день перемоги президент закликав співгромадян пом`янути загиблих на фронтах другої світової. Він запросив їх вийти на центральні площі міст і сіл та привітати ветеранів. Від імені уряду президент пообіцяв збільшити розмір матеріальної допомоги, яку учасники війни отримають до дня перемоги, а також інші соціальні виплати.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG