Спеціальні потреби

Джордж Буш продовжує тиснути на Іран


Президент Дордж Буш заявив сьогодні у промові перед виборцями штату Флорида, що Іран опиниться в ізоляції від міжнародної спільноти, якщо не відмовиться від своєї контроверсійної ядерної діяльності.

Водночас Державний секретар США Кондоліза Райс заявила, що лист, який президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад передав президенту США Джорджу Бушу, не є відправною точкою для переговорів в питанні доволі суперечливої ядерної програми Ірану. Представник іранського уряду заявив у понеділок, що президент Ахмадінеджад у листі президентові Бушу запропонував - як сказано - нові розв'язки у відповідь на дедалі гострішу міжнародну напруженість. Здається це перший раз за останніх понад 25 років, що глава держави Ірану встановив безпосередній зв'язок з американським президентом. Іран каже, що лист президенту Бушу було передано посольству Швейцарії в Тегерані, яке репрезентує американські інтереси в Ірані. Представник Ради Національної Безпеки підтвердив, що Білий Дім одержав цей лист.

Директор американської розвідки Джон Неґрепонте висловив погляд, що лист може бути спробою Іран уникнути встановлення міжнародних санкцій з приводу ядерних амбіцій Тегерана. Вашингтон закликає Раду Безпеки Об'єднаних Націй проголосувати за резолюцію, яка передбачає встановлення санкцій проти Ірану, якщо він не припинить своєї програми збагачення урану. Сполучені Штати, Великобританія і Франція твердять, що Іран намагається розробити ядерну зброю. Тегеран наполягає, що продукує ядерне паливо для використання у мирних цілях.

Дослідник Інституту Близького Сходу у Вашингтоні Джон Келебріз каже, що найкращий спосіб розв'язати американсько-іранську суперечку - провести двосторонні переговори. Міністри закордонних справ 5 постійних членів Ради Безпеки ООН провели зустріч в Нью-Йорку в намаганні досягнути консенсусу в справі резолюції, яка передбачає обов'язкове припинення своєї ядерної програми Іраном.

XS
SM
MD
LG