Спеціальні потреби

Оголошено несподiванi кадровi змiни в Українi


В Українi прийнято деякi гучні кадрові рішення. Нового керівника може отримати Донецька область, і більше не керуватиме Нафтогазом України Олексій Івченко. Після низки скандалів довкола компанії та її голови, пан Івченко написав заяву про відставку.

В Олексія Івченка сьогодні вочевидь не сприятливий день. Спочатку акціонери Укрнафти виключили його як голову Наглядової ради Нафтогазу з Наглядової ради своєї компанії. А вже далі на засіданні уряду його звільнили від обов'язків голови правління Нафтогаз України.

Як повідомив прес-секретар прем'єр-міністра Юрiя Єханурова Валентин Мондрієвський, відповідну постанову вже схвалено на підставі поданої самим Івченком заяви й у зв'язку з обранням народним депутатом.

Раніше роботу Івченка на посаді голови Нафтогазу неодноразово критикували експерти та політики. На час його головування в головній енергокомпанії країни припала криза минулої зими, коли Росія припинила поставки газу до України, підписання дуже сумнівних газових угод з Росією, більшість таємних протоколів яких так і не стали відкритими, а також досить складне фінансове становище компанії, яка минулого тижня знову була змушена брати кредити.

Останнім відомим скандалом довкола Івченка стала справа з його авто – журналіст видання «Українська правда» сфотографував, що Івченко їздить на Мерседесі останньої моделі, купленої за гроші українського бюджету. Коментуючи цю ситуацію, Івченко відповів, що він їздить лише на Мерседесах останньої марки і не збирається зраджувати цій своїй звичці. Тоді президент Ющенко наказав Нафтогазу все ж продати скандальне авто.

Водночас, про це на засіданні уряду не йшлося, натомість там казали про те, що для нового керівника Нафтогазу прнципово не допустити газової кризи на кшталт цьогорічної. Говорить Юрій Єхануров:

«Ми маємо на майбутнє встановити практику, що цi питання мають вирiшуватися до першого липня кожного року i, давайте, зробимо серйознi висновки з минулої зими».

На місце Івченка уряд вже призначив голову правління компанії «Надра України» Володимира Каретка. Крім того, акціонери вивели зі складу Наглядової ради екс-першого помічника президента Олександра Третьякова, якого свого часу звинувачували у причетності до корупційних схем на енергетичному ринку.

XS
SM
MD
LG