Спеціальні потреби

Йде пiдготовка до нової сесiї парламенту


Робоча група українського парламенту продовжила роботу з підготовки першого сесійного засідання. Нині відомо, що воно відбудеться урочисто за участі президента Ющенка. Але відразу після того на порядок денний вийдуть кадрові питання.

У Верховній раді завершують ремонти і готують нову сесію. Робоча група, голову якої обирали аж два тижні, нарешті почала працювати. Три підгрупи розподілили між собою основні повноваження. Група, якою опікувався представник Партії регіонів, вже закінчила розселення депутатів і запрошення гостей. Їх буде півтори тисячі.

Друга група під головуванням Олександра Турчинова визначає, хто сидітиме у тимчасовому президіумі. Важливість цього органу доволі серйозна, оскільки саме він керуватиме роботою депутатів доти, доки не буде обрано спікера. А спікер навряд чи з`явиться раніше, аніж буде узгоджена фігура прем`єра та інших посадовців. Тож роботу тимчасової президії може затягтися і на півтора місяці.

І третя група наразі визначається з кількістю комітетів. Спочатку була пропозиція зменшити їх кількість, але зробити більш впливовими. Однак фракція Регіонів навпаки запропонувала кількість комітетів збільшити, розділивши повноваження деяких економічних комітетів.

Визначено також і технічні моменти. Сесія відрикється таки 25 травня, о 10 годині. На засіданні буде президент Ющенко та Юрій Єхануров, який доповідатиме про складання повноважень його вже раніше відставленого уряду. Єдина зміна -- Володимир Литвин, що до парламенту взагалі не потрапив, зачитувати промову не буде. Він просто роздасть її депутатам почитати.

XS
SM
MD
LG