Спеціальні потреби

Буш привітав новий уряд Іраку


Президент США Джордж Буш у Вашингтоні заявив, що формування нового уряду Іраку засвідчило початок тривалого процесу, який закінчиться поразкою сил терору.

5 підкладених терористами бомб у перший же день офіційної чинності нового уряду підтвердили передбачення президента Буша про те, що тероризм, який вів боротьбу з вільними іракськими виборами, продовжуватиме боротьбу і з обраним на цих виборах урядом. «Однак цього тижня сталася фундаментальна зміна. Терористи нині воюють з вільним і конституційним урядом. Вони ведуть війну з народом Іраку. А іракський народ має намір побороти цього ворога. Цей намір мають і нові іракські лідери. Як також і Сполучені Штати Америки», – додав Буш.

Новий Прем'єр-Міністр Нурі аль-Малікі заявив, що іноземні військові підрозділи передадуть силам його країни естафету відповідальності за безпеку в більшості країни вже цього року. Аль-Малікі додав, що його уряд знає, наскільки це нелегко. «Ми вважаємо, що протистояти цьому випробуванню слід не лише самою силою. Попри наші наміри максимально вдаватися до сили в конфронтації з терористами та вбивцями, які проливають кров. Однак в додаток до заходів військових і правоохоронних, нам також потрібне національне відродження», - сказав Малікі.

Представник Білого Дому Тоні Сноу каже, що часові рамки перебування в Іраку визначатимуться ситуацією в країні. А президент Буш зазначає, що новий уряд Іраку наслідує радше не американські цілі, а американський досвід в досягненні поставлених завдань. Зокрема він заявив таке: «Роль Сполучених Штатів у підтримці дедалі зростатиме в міру зросту можливостей та спроможності нового іракського уряду. Щоб не пропустити цей момент, Сполучені Штати та партнери з коаліції співпрацюватимуть з новим урядом Іраку у врівноваженні та зміцненні наших взаємних зусиль для здобуття перемоги над нашими спільними ворогами». Президент Буш заявив, що нове керівництво Іраку представляє етнічну різнобарвність цієї країни. Шиїт обіймає посаду прем'єр-міністра, курд – Президента, а суніт – спікера Парламенту. За словами президента США, іракські лідери здатні принести мир і процвітання своєму народові. Для цього вони мають все – від високо освічених громадян до багатих природних ресурсів.

XS
SM
MD
LG