Спеціальні потреби

Засуджено директорів ‘‘Енрону’’


Присяжні окружного федерального суду США в місті Гьюстон, штат Техас, визнали 2 колишніх директорів американської енергетичної компанії Енрон винними у шахрайстві та змові.

Обидва звинувачуються у наданні неправдивої інформації про фінансовий стан компанії, щоб ввести в оману своїх інвесторів. Їм загрожує довгий термін ув'язнення. Ця справа стала першою великою перемогою уряду у боротьбі проти корпоративного шахрайства. Присяжні оголосили про своє рішення на початку 6 дня обговорень. Засновник Енрону Кеннет Лей був визнаний винним за всіма 6 пунктами звинувачення у змові, махінаціях з грошовими переказами та цінними паперами. Крім того, в окремій справі він звинувачується у незаконній банківській діяльності, але наполягає на своїй невинності.

Інший підсудний, колишній Виконавчий Директор Енрону Джефрі Скілінг був визнаний невинним у торгівлі цінними паперами всередині корпорації. Присяжні, однак, визнали його винним по 19 пунктах з 28, у тому числі брехні та змові. Під час судових слухань покаятися за свої дії він відмовився.

На слуханнях підсудні заперечували свою провину, а причиною банкрутства Енрону назвали втрату його стабільності на ринку та негативній рекламі. Енергетична компанія свого часу була 7 найбільшою корпорацією Америки. Компанія розвалилась у 2001 році після викриття бухгалтерських підробок, які вказували на неправдивий стан фінансового здоров'я компанії. Тисячі працівників компанії втратили роботу. Крім того, було втрачено мільярди доларів інвестицій та кошти пенсійного фонду багатьох працівників. Лею та Скіллінґу загрожує довготривале ув'язнення.

XS
SM
MD
LG