Спеціальні потреби

Актуально

Новий проект сприяння туризму в Українi

Дізнаючись про країни в Інтернеті, туристи прагнуть відвідати нові екзотичні місця. Такою екзотичною сьогодні є для західного світу і Україна. Фундація Україна–США, штаб-квартира якої знаходиться в Вашингтоні, вирішила привідкрити покривало таємності і створити Інтернет-сторінку з промовистою назвою “Подорож в Україну”. Виконавець проекту Олексій Cинельниченко розповів про це Мирославі Ґонґадзе.

МҐ: Олексію, якою була головна мета цього проекту і що спонукало Вас до створення цього веб-сайту?

ОС: Однією з складових місії Фундації Україна - США є економічний розвиток Української держави. Ми вважаємо, що наразі дуже важливо розвивати туристичну індустрію. Особисто я дуже цікавлюсь культурними питаннями і Україна дуже багата культурними традиціями. Сьогодні є дуже важливим, щоб світ зміг зрозуміти нашу культуру, доброзичливість тощо і саме на цьому ми можемо будувати туристичну індустрію та запрошувати людей до України. В результаті, і вони будуть задоволені, і будуть надходити кошти до бюджету, що збагачуватиме економіку і розвиватиме Україну як незалежну державу.

МҐ: Наскільки важко було підшукати інформацію, щоб наповнити цей веб-сайт? Все ж таки, як мені відомо, туристи завжди жаліються, що є мало інформації про Україну.

ОС: Абсолютно вірно, Мирославо. Інформаційне питання – це одне з головних питань. І коли ми тільки почали роботу над веб-сайтом - ми зробили веб-дезайн, розпланували проект, - а коли прийшов час до пошуку інформації, ми зрозуміли, що це набагато складніше, ніж ми думали, тому що є надзвичайно мало інформаційних ресурсів в Інтернеті про Україну, особливо, якщо відвідувач не розуміє ні української мови, ні російської. Англійською мовою знайти якусь інформацію дуже складно. Ми почали контактувати різні організації, туристичні компанії... інформація мусить бути перевірена, достовірна і легка для розуміння. Багато часу пішло на пошук інформації. Ми і досі працюємо над цим і будемо удосконалювати інформаційний ресурс “Подорож в Україну”. Надіємось, що ми зможемо це зробити у найскоріші строки, щоб цей літній період відпочинку приніс багато відвідувачів до України.

МҐ: Ви – молода людина і багато подорожували по світу. Наскільки, на Вашу думку, Україна є привабливою для туристів і яким чином Ви намагались пробудити це зацікавлення?

ОС: Україна є дуже цікава для відвідувачів. Порівняно з іншими країнами світу, Україна має надзвичайний потенціал для подорожуючих і для туристів. Це одна з найбільших держав Європи. Ми маємо і Крим, і Карпати, Полтаву, Схід та Захід країни, річки, ліси та гори... тобто дуже багато місць, які є невідкриті та не показані світу. Ми надіємось, що саме через “Подорож в Україну” людина, яка ніколи не була в Україні, зможе побачити наскільки цікаво можна провести час в Україні, відвідуючи ці чудові, барвисті місця нашої держави.

МҐ: Але для того, щоб насправді пробудити цікавість недостатньо просто бачити як це красиво на картинках. Людина повинна приїжджати до країни і відчувати себе вдома, відчувати себе комфортно. Чи вважаєте Ви, що в Україні створено достатньо бази та інфраструктури для того, щоб західний турист міг відчувати себе комфортно?

ОС: Інфраструктури, я вважаю, що ще недостатньо, але праця відбувається. І наприклад, такі місця як Крим, де, як ми знаємо, кількість відвідувачів збільшується з кожним роком, інфраструктура налагоджується, вона починається ніби з цих головних місць. Але ще дуже багато треба зробити, щоб турист відчував себе комфортно. Так туристи можуть приїхати і побачити різні місця часів радянського союзу, пам’ятники тощо, але комфорт – це одна з головніших частин відпочинку. Тобто, якщо ти живеш в квартирі або готелі, де не має гарячої води, чи опалення взимку, то звичайно, тобі не буде цікаво відвідувати гори чи пам’ятники, тому праця повинна зосереджуватись саме на цих аспектах. Туризм мусить починатись зі створення комфорту, а потім вже історичних пам’яток.

Всі новини дня

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

США нададуть підтримку українському бізнесу на Заході країни. Документ про це сьогодні підписали Банк Львів та Фінансова корпорація розвитку США. Йдеться про угоду на 15 мільйонів доларів кредитних ресурсів. З посадовцями у Львові розмовляла Мирослава Гонгадзе.

Громадські організації, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією в США. Відео

Представники 4 громадських організацій, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією Сполучених Штатів. На слуханнях були присутні представники як з України, так і зі США та Литви. Волонтери наголосили, що допомога Заходу часто є недостатньо швидкою.

Американку Бріттні Ґрайнер обміняли на росіянина Віктора Бута – деталі з Білого дому. Відео

США обміняли увʼязнену в Росії американську баскетболістку Бріттні Ґрайнер на Віктора Бута – росіянина, який відбував термін у США за торгівлю зброєю. Більше про важливість цієї події та деталі з Білого дому – розповідає Юлія Ярмоленко.

Дві гуманітарні організації були обстріляні у Донецьку – речник ООН

Власниця зруйнованої квартири збирає свої речі в житловому будинку, який постраждав від обстрілу під війни Росії проти Україн. Донецьк, що на підконтрольній Росії території України, 6 грудня 2022 року. REUTERS/Олександр Ермоченко

Щонайменше дві гуманітарні неурядові організації були вражені під час атак на місто Донецьк, люди в будівлях не пострадждали, але одна людина була вбита поруч з будинком і одна поранена, речник ООН повідомив журналістам.

Під час щоденного брифінгу у четвер, 8 грудня, речник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік повідомив про напад у підконтрольній Росії частині Донецька, який стався цього тижня.

«Наші колеги з гуманітарних організацій повідомили нам, що офіси щонайменше двох гуманітарних неурядових організацій були вражені під час атак на місто Донецьк, у частині країни, яка зараз знаходиться під контролем Росії. Ці інциденти відбулися 5 і 6 грудня, і в одну з будівель двічі вдарили два дні поспіль», – сказав Дюжаррік під час брифінгу, повідомляє кореспондентка англомовної редакції «Голосу Америки».

Як зазначив представник ООН, за словами працівників гуманітарних організацій, внаслідок обстрілів постраждали не лише об’єкти, які зазвичай використовуються для роздачі допомоги, але й транспортні засоби організацій, які там перебували.

«Співробітники гуманітарної допомоги були на місці та готували пакунки з допомогою для роздачі, коли обстріляли будівлі. Всередині будівель ніхто не постраждав, але за їхніми межами атаки призвели до загибелі принаймні одного мирного жителя та ще одного поранено», – сказав речник ООН.

Посилаючись на колег, він наголосив, що «міжнародне гуманітарне право чітко говорить про те, що атаки ніколи не повинні бути спрямовані на цивільних осіб або цивільну інфраструктуру, і необхідно вживати постійних заходів, щоб оминати їх».

Відповідаючи на питання про те, чи відомо, хто вчинив обстріл, Дюжаррік сказав, що органзація не має «ні повноважень, ні присутності, ні можливості» проводити розслідування. Він також не назвав самі гуманітарні організації, чиї приміщення постраждали від обстрілів. «Незважаючи на це, ми знаємо результат», – додав речник ООН.

Як повідомили ЗМІ на підконтрольній Росії території Донбасу, українські сили з установок «Град» у ці дні проводили обстріли Київського та Куйбишівського районів Донецька, в результаті яких загинуло шестеро людей.

Центр стратегічних комунікацій при Міністерстві культри та інформації України заявив 6 грудня, що російській війська «вкотре обстріляли Донецьк і звинуватили Україну».

«6 грудня окупаційна влада Донецька заявила, що ЗСУ обстріляли місто та вбили шістьох людей. Але це – неправда», – мовиться у повідомленні, опублікованому на сторінці відомства у Facebook.

«Якщо звернути увагу на розташування місць прильотів, стає очевидним, що запуски відбувалися з окупованої території. ЗСУ аж ніяк не могли завдати такого удару зі своїх позицій. Адже тоді снаряду довелося би розвертатися на 180 градусів у повітрі, а це – неможливо», – мовиться у повідомленні.

«Голос Америки» не може незалежно перевірити цю інформацію.

За даними ООН, через війну понад 14 мільйонів українців стали вимушеними переселенцями, з них 6,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб в Україні та понад 7,8 мільйона біженців, зареєстрованих по всій Європі.

Згідно зі звітом УВКПЛ ООН з прав людини, з початку вторнення Росії станом на 6 грудня в Україні постраждала 17 181 особа з числа цивільного населення, 6 702 цивільних було вбито, але представники організації кажуть, що «реальні втрати набагато більші».

Минулого місяця заступниця речника ООН на брифінгу в Нью-Йорку повідомила, що з лютого 2022 року «працівники гуманітарних організацій надали критично важливу допомогу та послуги захисту приблизно 13,5 мільйонам людей у всіх регіонах України».

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

«Завдання №1 – це вижити», – Сергій Притула. Відео

«Завдання №1 – це вижити», – Сергій Притула. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:57 0:00

«Ти можеш вважати себе ким завгодно, але якщо Збройні Сили України не стримають ворога, ти будеш ніким», – Сергій Притула, засновник благодійного фонду Сергія Притули. Повне інтервʼю з Сергієм Притулою дивіться згодом на YouTube Голосу Америки Українською чи на нашому сайті.

Більше

XS
SM
MD
LG