Спеціальні потреби

Поширення пташиного грипу від людини до людини?


Значне занепокоєння громадськості викликало повідомлення про смерть від пташиного грипу сімох людей, членів однієї родини у Пiвнiчнiй Суматрі, що в Індонезії. Однак дослідники Всесвітньої організації охорони здоров'я не знайшли жодних доказів мутації вірусу пташиного грипу в форму, здатну поширюватися глобально.

Зусилля Сполучених Штатів знайти рятівну вакцину очолює директор Національного інституту алергійних та інфекційних захворювань Антоні Фаучі. Він каже, що в історії загалом зафіксовані випадки мутації вірусу грипу. За словами фахівця, пандемії настільки ж неможливо уникнути, наскільки землетруси. Однак, коли вони виникнуть - через два роки чи через двадцять - ніхто не знає. Науковець підкреслює, що було б хлоп'яцтвом не готуватися до загрози пандемії.

За статистикою ВООЗ, найтрагічніші випадки захворювання пташиним грипом серед людей дотепер сталися у В'єтнамі, Індонезії, Таїланді і Китаї. Загалом понад половина з двохсот вісімнадцяти відомих випадків захворювання в світі закінчилися фатально.

XS
SM
MD
LG