Спеціальні потреби

В Криму знову відбулися протести


У Феодосії сьогодні знову бійка. Вона сталася через акцію партії «ПОРА». Пористи прибули до Феодосії аби провести акцію проти зриву літнього сезону в Криму, який може статися внаслідок дій провокаційних сил, що вже декілька днів поспіль проводять показові акції протесту, – каже їх прес-секретар Мар’яна Почтар. Проте, коли активісти партії почали розкладати свій пікет, представники Партії регіонів накинулися на них з лайкою, ламаючи прапори та гасла, на яких було написано «НАТО – гарантія безпеки України», «Уважаемые пикетирующие, не распугивайте туристов».

Пористів найбільше обурила реакція міліції, яка відмовилася втручатися і запобігти нападу на них. Натомість прихильники Партії регіонів продовжують пікет з вимогою вивести з території Криму американські війська та оголосити Україну зоною вільною від НАТО.

Загострена ситуація в Криму спричинила перенесення інших військових навчань, що планувалися українськими та британськими військовими «Тугий вузол 2006», і мали розпочатися 14 червня.

Ну а НАТО сьогодні відреагувала на вчорашні заяви міністра закордонних справ Сергія Лаврова та Держдуми Росії. Президент парламентської асамблеї НАТО П’єр Леллюш зазначив:

«Угода між Росією і НАТО, підписана у травні 1997 року, чітко визнає право кожної європейської країни вибирати собі союзників та організації, в які вступати, а також здійснювати цей вибір повністю суверенно. Те, що Росії не подобається розширення НАТО на Схід, не є новиною ані для Заходу, ані для США. Але не зрозуміло, як би Росія перешкодила вступу України до НАТО, не повертаючись до методів часів Холодної війни».

Пан Леллюш також висловив думку, що відновити імперію в кордонах колишнього Радянського союзу вже неможливо, і "геополітичним струсом", як висловився російський міністр Сергій Лавров, був би не вступ до Альянсу України та Грузії, а спроби відновити імперію в старому форматі.

XS
SM
MD
LG